Materiał Partnera

Last minute czy first minute? Jakie wakacje wybrać?

Last minute czy first minute? Jakie wakacje wybrać?

Kiedy chcemy wybrać się na wakacje bardzo często decydujemy się na skorzystanie z oferty biura podróży. Mają one dla swoich klientów wiele atrakcyjnych ofert. Wśród ofert często można zauważyć takie terminy jak last minute czy first minute - co one dokładnie oznaczają i którą ofertę warto wybrać w pierwszej kolejności?

Wakacje na pierwszą i ostatnią chwilę

Last czy first minute? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy najpierw dowiedzieć się, co te terminy dokładnie oznaczają.

Hasło last minute  pojawia się zdecydowanie częściej i oznacza ono wakacje na ostatnią chwilę. Obecnie to hasło jest trochę nadużywane i biura podróży reklamują tak nawet wakacje, które odbędą się dopiero za miesiąc lub dwa. W rzeczywistości last minute powinno dotyczyć raczej wyjazdów z terminem krótszym niż 7 dni. Last minute jest obecnie synonimem tanich, ekonomicznych wyjazdów, które w niczym nie ustępują droższym opcjom.A co znaczy first minute? To wakacje kupowane jak najwcześniej, krótko po wypuszczeniu oferty na rynek. Wbrew powszechnej opinii first minute nie musi być drogie - często biura zachęcają do zakupu miejsc poprzez obniżenie ceny i sprawienie, że jest ona bardzo atrakcyjna. Takie wakacje można kupić nawet z rocznym wyprzedzeniem.

Jakie wakacje wykupić?

Jak mówi nam ekspert z biura podróży Eldorado wybór oferty zależy od indywidualnych upodobań klienta. Niektóre osoby wolą oferty last minute, podczas gdy inne wolą planować z dużym wyprzedzeniem i nie wybierają ofert innych niż te oznaczone jako first minute.

Last minute nie jest dla każdego, niektóre osoby po prostu nie odnajdują się w spontanicznych wypadach i muszą dokładnie zaplanować to, kiedy i gdzie wyjadą. Często ma to także związek z pracą  - nie każdy może pozwolić sobie na to, żeby móc zaplanować wakacje w ostatniej chwili. Oferty last minute są raczej opcją dla osób, które nie mogą lub nie lubią planować z dużym wyprzedzeniem, chcą zaoszczędzić w porównaniu do standardowej ceny urlopu i lubią dreszczyk emocji. W końcu nigdy nie wiadomo jakie oferty trafią się w ofercie last minute! Last minute nie sprawdzi się zawsze w przypadku wyjazdu dużą grupą, ponieważ może po prostu brakować miejsc.

First minute to z kolei lepsza opcja dla osób, które mają określone plany i są w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądał ich kolejny rok. Jeśli znasz dokładny termin urlopu, nie chcesz martwić się brakiem miejsc czy być zmuszony do szybkiego pakowania się - wybierz ofertę first minute dla siebie! Zazwyczaj w pierwszym terminie płaci się tylko niewielką zaliczkę, więc spokojnie można w ciągu roku odłożyć resztę środków na wyjazd.

Opracowanie:
Zielona Góra, Kupiecka 21
tel. 68 452 87 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz