Artykuł sponsorowany

Laserowa korekta wad wzroku w ofercie szpitala Enel-Med Oddział Centrum

Laserowa korekta wad wzroku w ofercie szpitala Enel-Med Oddział Centrum

Specjalistyczny szpital Enel-Med Oddział Centrum znajduje się w Warszawie przy alei Solidarności. Jednym z profili działalności tejże placówki jest laserowa korekta wad wzroku. Oddział Centrum to nowocześnie wyposażone centrum okulistyczne, którym zarządza wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra lekarska. Na czym polega fenomen laserowych operacji oczu? Zapytaliśmy o to tamtejszych specjalistów.

Kto może skorzystać z laserowej korekty wady wzroku?

Noszenie okularów lub soczewek kontaktowych to najpopularniejsze metody korekcji wzroku. Problem w tym, że nie dla każdego jest to rozwiązanie doskonałe. Okulary utrudniają prowadzenie aktywnego trybu życia, z kolei aplikacja i pielęgnacja soczewek bywa kłopotliwa dla sporej części ich użytkowników. Laserowe operacje oczu umożliwiają pozbycie się wady wzroku raz na zawsze. Jak przekonuje specjalista ze szpitala Enel-Med Oddział Centrum – korekcji poddaje się takie wady jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, starczowzroczność czy astygmatyzm. Wspomniana wyżej placówka Enel-Med dysponuje najnowocześniejszym laserem ekscimerowym i femtosekundowym, które gwarantują maksymalną skuteczność leczenia, a co za tym idzie – całkowitą rezygnację z noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.

Na czym polega laserowa korekta wzroku?

Pacjenci, którzy mieli okazję wykonać laserową korektę wzroku w szpitalu Enel-Med Oddział Centrum, zgodnie twierdzą, że jest to zabieg mało inwazyjny, szybki i bezbolesny. Operacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które polega na podaniu kilku kropel preparatu znieczulającego wprost do oka. Pacjenci są świadomi przez cały czas trwania zabiegu, a sama operacja zajmuje 5-10 minut na jedno oko. Całość zamyka się w 60 minutach, gdyż pod uwagę trzeba wziąć też czas potrzebny na przygotowanie pacjenta do operacji, uzupełnienie dokumentacji medycznej i odpoczynek pacjenta po zabiegu. Co ciekawe, zabieg zawsze wykonuje się na dwoje oczu, nawet gdy wada wzroku rozwinęła się tylko w jednym oku. Laserowa korekta wzroku opiera się na pracy dwóch laserów – ekscimerowego i femtosekundowego. Ten drugi pozwala na odseparowanie płata rogówki, a ten pierwszy modeluje rogówkę, niwelując wadę wzroku. Następnie płatek rogówki wraca na swoje miejsce. Na koniec specjalista „poleruje” rogówkę, by pacjent już po kilku godzinach po zabiegu widział ostro i wyraźnie.

Jak uzyskać kwalifikację do takiej operacji?

O tym, czy pacjent nadaje się do laserowej korekcji wzroku, powinien zdecydować okulista o specjalności chirurgia refrakcyjna. Przedtem należy jednak wykonać komplet badań okulistycznych: obiektywne badanie wzroku, subiektywne badanie ostrości wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, wykonanie mapy rogówki i pomiar wielkości źrenic. Nie bez znaczenia jest ogólny stan zdrowia pacjenta. Jeśli choruje on na nieustabilizowaną cukrzycę, nadczynność/niedoczynność tarczycy, zaćmę lub jaskrę, operacja nie będzie mogła zostać wykonana.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz