Materiał Partnera

Laptop – to da się naprawić

Laptop – to da się naprawić

Zamiast komputerów stacjonarnych, coraz częściej wybieramy laptopy. Wciąż jednak nie wiemy, co robić, kiedy przenośny komputer się zepsuje. Na szczęście są już specjaliści, którzy potrafią postawić uszkodzonego laptopa na nogi.

Jak to działa?

Naprawa komputerów stacjonarnych w większości serwisów nie sprawia problemów. Wiele osób drobne naprawy czy nawet wymiany podzespołów umie wykonać samodzielnie. Niestety – nawet jeśli świetnie radzimy sobie z usuwaniem usterek w komputerze stacjonarnym, naprawa laptopa może przysporzyć nam sporo kłopotów. Nie jest to problem dotyczący wyłącznie amatorów – z laptopami często nie radzą sobie także osoby profesjonalnie zajmujące się naprawą sprzętu komputerowego. Wynika to z kilku cech charakteryzujących komputery mobilne – komponenty używane do ich produkcji często są delikatniejsze od tych, które wykorzystuje się w komputerach stacjonarnych. Znacznie trudniej też dotrzeć do poszczególnych elementów, a jeśli nie mamy wprawy, otwierając komputer możemy uszkodzić obudowę. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia trudno wymienić niedziałające elementy – a nawet określić, co dokładnie jest powodem awarii. To dlatego naprawa laptopów często trwa bardzo długo i nie przynosi oczekiwanych efektów – po kilku miesiącach od momentu odebrania z serwisu laptop znów przestaje działa.

Najczęściej spotykane problemy

Laptop – tak jak każdy inny komputer – jest skomplikowanym urządzeniem. Dlatego występować może w nim wiele różnych, wynikających z rozmaitych przyczyn problemów. Jednym z najczęstszych jest problem z włączeniem komputera albo tak zwane „zawieszanie się” podczas pracy. Często kłopot stanowi połączenie z Internetem. Wielu uszkodzeniom ulegają gniazda USB czy ładowarki. Częstą awarią jest też uszkodzenie głośników lub matrycy oraz problemy z ładowaniem. Najczęstszą zgłaszaną w serwisach komputerowych usterką jest jednak uszkodzenie układu BGA. Źle przeprowadzona naprawa tego rodzaju usterki może nas sporo kosztować – serwisy, które nie potrafią jej wykonać profesjonalnie, dają na swoją usługę krótką – maksymalnie kilkumiesięczną gwarancję. Robią tak, bo wiedzą, że po naprawie wykonanej za pomocą półśrodków – np. wygrzewania – laptop będzie działał zaledwie kilka miesięcy po czym znów trzeba będzie oddać go do serwisu. Osoby, które naprawdę znają się na naprawie urządzeń mobilnych, swoją pracę wykonają tak, żeby komputer jak najdłużej działał bez zarzutu – pracownicy firmy Rafmart. PUH. R.  Gietka uszkodzoną płytkę BGA wymienią na nową, a na swoją usługę dadzą półroczną gwarancję.

Profesjonalna naprawa

W związku z wieloma nieudanymi naprawami laptopów, wykonywanymi przez nieposiadających potrzebnej wiedzy pracowników serwisów komputerowych, wśród wielu osób panuje przekonanie, że laptopa właściwie nie da się naprawić. To nieprawda. Profesjonalny serwis komputerowy, specjalizujący się właśnie w naprawianiu laptopów, bez problemu poradzi sobie z każdą usterką. Dlatego kiedy nasz komputer przenośny przestaje działać powinniśmy zdecydować się na usługi sprawdzonej firmy – takiej jak Rafmart. PUH. R.  Gietka. Fachowcy pracujący w tym serwisie naprawiają urządzenia z całego kraju. Do siedziby firmy można je za darmo dostarczyć za pośrednictwem kuriera. Firma jest liderem wśród przedsiębiorstw oferujących naprawy laptopów w serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Serwisanci wykonują darmową diagnozę awarii już w trakcie rozmowy telefonicznej. A jeśli sprzęt zepsuje się w trakcie trwania gwarancji – można go za darmo wysłać do ponownej naprawy. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda – to też pewność, że kolejna naprawa nie narazi nas na dodatkowe, duże koszty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz