Materiał Partnera

Lampa podłogowa - czy warto?

Lampa podłogowa - czy warto?

Nie można pozwolić sobie na to, aby nuda i rutyna zdominowała nasze wnętrza. Klasyczne lampy sufitowe i kinkiety prezentują się fajnie i dodają twojemu mieszkaniu ciekawego uroku, jednak jeśli chcesz, aby Twój dom przyciągał i wyróżniał się na tle innych, powinieneś zadbać o coś ekstra np. w dziedzinie oświetlenia. Lampy podłogowe pomagają stworzyć niebanalny wizerunek i doskonałą aranżację. Czy warto?

Gdzie najlepiej wypadnie lampa podłogowa?

Oświetlenie ogólne powinniśmy pozostawić raczej w rękach lamp wiszących. Lampa podłogowa najlepiej wypada w roku pomocniczego oświetlenia i właśnie te ich możliwości warto w aranżacji wnętrza wykorzystać. Lampy podłogowe oraz lampy stołowe świetnie świetnie sprawdzają się w roli oświetlenia zadaniowego. Warto lampę podłogową wykorzystać w miejscu, w którym potrzebne jest doświetlenie konkretnego miejsca, np. salonowej sofy, gdzie często zdarza nam się czytać wieczorem bądź miejsca pracy, w którym musimy wszystko mieć odpowiednio oświetlone. Najczęściej i najchętniej lampy podłogowe wykorzystywane są tam, gdzie istnieje potrzeba stworzenia przytulnej i nastrojowej atmosfery, bądź w roli oświetlenia dekoracyjnego. Pamiętaj o tym, że jeśli chcesz kupić dobrej jakości lampę, postaw na usługi profesjonalnej firmy, np. firmy Elstead Lighting sp. z o.o., która specjalizuje się w oświetleniu wewnętrznym i zewnętrznym. Warto kupować produkty wysokiej jakości, które się szybko nie zepsują.


Zalety lampy podłogowej

Tak jak wszystko, lampy podłogowe mają swoje zalety, które przekonują wiele osób do ich kupna. Poznaj je!

●   funkcjonalność - lampa podłogowa nie wymaga żadnej instalacji ani montażu, wystarczy postawić ją w pobliżu kontaktu lub listwy i ją podłączyć. Ta cecha lamp sprawia, że mają one mocną przewagę nad lampami sufitowymi. Skoro nie musimy montować ani instalować lamp podłogowych, możemy je bez problemu przenosić w inne miejsca. Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy lampa będzie dobrze wyglądała w danym miejscu, możemy od razu postawić ją gdzieś indziej bez żadnego problemu.

●   mniej jaskrawe światło - lampa podłogowa zapewnia znacznie mniej jaskrawe światło, niż główne oświetlenie. Najlepiej sprawdzą się lampy dwupunktowe, które oprócz rozproszonego, górnego światła, oferują również boczne, sprawdzające się świetnie przy pracy czy przy czytaniu książki.

●   design - wiele sprzętów tego typu zaprojektowanych jest w stylu nowoczesnym, przez co idealnie sprawdzą się do wnętrz utrzymanych w tej stylistyce, a jednak większość mieszkań czy domów jest w stylu nowoczesnym.

Opracowanie:
Balice, Sportowa 12
tel. 533 519 500
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz