Materiał Partnera

Lakiery samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Lakiery samochodowe – co warto o nich wiedzieć?
Bez względu na to, czy chodzi o zmianę koloru, czy też naprawę uszkodzeń, wysokiej jakości lakier samochodowy ma ogromny wpływ na efekt wizualny po zakończonych pracach. Choć obecnie na rynku asortymentowym znaleźć można wiele materiałów pochodzących od różnych producentów, to warto pamiętać o tym, że jedynie najbardziej zaawansowane pod kątem technologicznym rozwiązania są w stanie przynieść zadowalające rezultaty. Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Jak zbudowany jest lakier samochodowy?

Mając na myśli lakiery samochodowe, zdecydowanie należy wziąć pod uwagę fakt, że mowa tutaj nie o pojedynczej powłoce, a o całym systemie zależnych od siebie warstw. Jeżeli trzymać się ujęcia definicyjnego, to głównym zadaniem lakieru samochodowego jest nadanie koloru oraz stworzenie idealnie gładkiej, a co za tym idzie, atrakcyjnej nawierzchni. Jednakże, aby wszystko mogło odbyć się dokładnie tak, jak trzeba, prace lakiernicze muszą zostać rozpoczęte od położenia powłoki podkładowej. Zabieg ten ma na celu zapewnienie odpowiedniej przyczepności warstwom zasadniczym takim jak warstwa malarska i nabłyszczająca.

Ewentualne zbagatelizowanie tego procesu niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje, które jednak nie będą widoczne od razu. Dopiero z czasem każdy kierowca zauważy, że lakier na karoserii płowieje wskutek działania promieni ultrafioletowych. Położenie lakieru bez podkładu znacznie bardziej naraża go na ewentualne uszkodzenia natury mechanicznej. Co jeszcze warto wiedzieć?

Chemia samochodowa – gdzie szukać kompleksowego wsparcia?

W rodzinie produktów, które zazwyczaj spotykamy pod bardzo ogólną nazwą autochemii, znaleźć można wiele bardzo ciekawych propozycji. Poza oczywiście specjalistycznymi lakierami mowa tutaj przede wszystkim o podkładach, szpachlach oraz materiałach ściernych i polerskich. Z punktu widzenia klienta najważniejsze jest to, aby charakteryzowały się one jak najwyższą jakością. Taki stan rzeczy zagwarantować mogą jedynie najlepsze hurtownie, do których zdecydowanie zalicza się firma Autochemia Bogusław Wójcik.

To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani, zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mogą liczyć na profesjonalne doradztwo i niezwykle atrakcyjne warunki cenowe. Produkty pochodzące od najbardziej rozpoznawalnych światowych producentów stanowią najrzetelniejszą gwarancję tego, że ich wykorzystanie przyniesie absolutnie satysfakcjonujące rezultaty. Dla maksymalnego zwiększenia wygody swoich klientów zakupów można dokonać w sposób konwencjonalny lub on-line.

Opracowanie:
Kraków, Przewóz 2
tel. 12 650 50 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz