Artykuł sponsorowany

Laboratorium Badań i Ochrony Środowiska Pracy – profesjonalna ocena uciążliwych czynników w środowisku pracy

Laboratorium Badań i Ochrony Środowiska Pracy – profesjonalna ocena uciążliwych czynników w środowisku pracy

Ochrona środowiska pracy jest działaniem niezbędnym z punktu widzenia przepisów BHP. Chcesz przeprowadzić badanie szkodliwych warunków pracy? A może interesuje cię pomiar drgań albo określenie stężenia substancji chemicznych, których musisz użyć? Sprawdź, dlaczego pomiary hałasu, badanie różnych substancji chemicznych, a także inne usługi laboratoryjne warto powierzyć specjalistom z laboratorium badań środowiska pracy Leszka Kieca.

Substancje chemiczne – realne zagrożenie

Zarówno w zakładach produkcyjnych, zajmujących się wytwarzaniem produktów dla różnych gałęzi przemysłu, jak i w halach czy magazynach może występować duże stężenie niekorzystnych bądź wręcz szkodliwych substancji. Praca z nimi skutkuje wystąpieniem zarówno łagodnych objawów, takich jak podrażnienia skóry czy oczu, jak i tych, które w sposób istotny zagrażają zdrowiu człowieka. Stężenie substancji chemicznych w miejscach pracy należy więc kontrolować, aby móc chronić zdrowie i życie ludzkie. Zadanie to warto powierzyć profesjonalistom w swoim fachu – Laboratorium Badań i Ochrony Środowiska Pracy Leszka Kieca, które świadczy usługi w zakresie:

  • badania szkodliwych czynników pracy,

  • badania stężenia zapylenia,

  • badania wolnej krystalicznej krzemionki,

  • badania stężenia substancji chemicznych,

  • ogólnych badań środowiska pracy.

Inne, niekorzystne warunki pracy

Warto mieć świadomość faktu, że zdrowiu pracowników mogą zagrażać nie tylko substancje chemiczne. Nadmierny hałas również jest niebezpieczny, może bowiem doprowadzić nie tylko do uszkodzenia słuchu, ale nawet jego utraty, a ponadto negatywnie wpływa na układ pokarmowy czy nerwowy. Gdy jest zbyt głośno, zarówno wydolność fizyczna, jak i psychiczna pracowników zmniejsza się, a precyzja ruchów ulega pogorszeniu. Badanie hałasu na stanowisku pracy jest więc wymogiem każdego pracodawcy, któremu zależy na swojej kadrze. Warto również przeprowadzić inne testy diagnostyczne – jak choćby badania drgań mechanicznych.

Kolejnym czynnikiem, jaki należy kontrolować w miejscu pracy, jest oświetlenie. Zarówno nadmierne, jak i niewystarczające, źle wpływa na oczy, a w konsekwencji cały organizm. Do najczęściej występujących wypadków przy pracy, spowodowanych złym oświetleniem, przyczyniają się dwa zjawiska: olśnienie oraz efekty stroboskopowe. Profesjonalne badania natężenia oświetlenia wykonuje Laboratorium Badań i Ochrony Środowiska Pracy Leszka Kieca w Niestachowie. Dzięki nowoczesnemu zapleczu maszynowemu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej wszystkie badania warunków pracy przeprowadzane są sprawni i na najwyższym, możliwym poziomie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz