Materiał Partnera

Kwas hialuronowy dwu- i trójfazowy. Charakterystyka

Kwas hialuronowy dwu- i trójfazowy. Charakterystyka

Kwas hialuronowy to organiczny związek naturalnie występujący w skórze. Wiąże cząsteczki wody, sprawiając, że skóra jest napięta, świetlista i jędrna. Niestety, z wiekiem jest go w skórze coraz mniej, co widać. Skóra staje się mniej napięta, szarzeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki i problemy z dostatecznym nawilżeniem. Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna przychodzą z pomocą. Niedobory kwasu hialuronowego w skórze można uzupełniać.

Oba rodzaje kwasów hialuronowych różni budowa strukturalna, która sprawia, że mają różne zastosowania. Zarówno kwas dwu, jak i trójfazowy charakteryzuje bezpieczeństwo stosowania, to naturalne związki, które występują w skórze, a zatem są bardzo dobrze przez nią tolerowane – informuje ekspert z Darga Cosmetics.

Kwas hialuronowy usieciowany

Kwas  hialuronowy usieciowany, może występować w formie jedno, dwu lub trój-fazowego i  charakteryzuje się wysokim stężeniem HA. Zbudowany jest z cząsteczek o różnej wielkości, jest plastyczny i odporny na degradację. Co to oznacza? Usieciowany kwas hialuronowy ma zwiększoną lepkość, nie przesuwa się pod skórą, dzięki temu świetnie nadaje się do wypełniania głębszych ubytków w skórze. Te ubytki to zmarszczki, które pojawiają się wraz z upływającym czasem, a niekiedy w wyniku zwiększonego stresu, chudnięcia lub innych czynników, które przyśpieszają procesy degradacji naturalnego kwasu hialuronowego i kolagenu. Gęsty i lepki dwu-fazowy kwas hialuronowy lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje nieco głębiej niż inny, a następnie rozmasowuje obszar objęty zabiegiem.  Pozwala to na działanie w głębokich partiach skóry właściwej, co pobudza procesy regeneracyjne. Augmentacja ma na celu nie tylko wypełnienie bruzd i głębokich ubytków, ale też pobudzenie naturalnych procesów odnowy skóry, które sprawią, że efekt młodej i promiennej cery zachowany zostanie na dłużej.

Kwas hialuronowy trójfazowy

W odróżnieniu od kwasu dwu-fazowego, trójfazowy kwas hialuronowy ma gładkie kuliste cząstki. Powstają one w wyniku trój-stopniowego sieciowania kwasu hialuronowego w różnych temperaturach. Gładka struktura zapewnia komfort stosowania zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi. Ten rodzaj kwasu wstrzykuje się w środkowe warstwy skóry właściwej. Kwas hialuronowy trójfazowy wypełnia miejsca poddane zabiegowi, niwelując średnie zmarszczki, fałdy wargowo-nosowe. Świetnie nadaje się do wypełniania i korekcji konturu ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym uznaje się za najbezpieczniejszy tego typu zabieg i jednocześnie dający najbardziej satysfakcjonujący efekt. Usta są nawilżone, odzyskują młodzieńczy, żywy kolor, a do tego bardzo naturalny, a zarazem niezwykle ponętny kształt. Kwasem trójfazowym wypełnia się podbródki i kości jarzmowe.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz