Materiał Partnera

Kursy z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych

Kursy z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych

Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz podatkowych to jedna z często realizowanych usług przez specjalistów działających w branży rachunkowej. Wymaga jednak szerokiej wiedzy w tym zakresie, którą nabyć można m.in. dzięki udziałowi w profesjonalnych szkoleniach i kursach. Czego dokładnie dotyczą zajęcia realizowane w ramach konkretnych bloków tematycznych?

Najważniejsze wymogi przy świadczeniu usług księgowych

Prowadzenie własnego biura rachunkowego lub praca w jednym z tego typu miejsc wiąże się najczęściej ze świadczeniem usług księgowych. W stosunku do takich działań konieczne jest nabycie niezbędnej wiedzy w zakresie zasad i wymagań organizacyjno-prawnych, związanych z prowadzeniem działalność gospodarczej. Zagadnienia z tym związane są jednym z ważnych elementów specjalistycznego szkolenia dotyczącego usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych. W połączeniu z prawnymi podstawami kierowania działalnością gospodarczą dają księgowym niezbędną wiedzę o obowiązujących przepisach.

Niezwykle ważne jest także prawo podatkowe. Jego znajomość to podstawa przy usługowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych oraz podatkowych. Z tego względu ponad 80 godzin dydaktycznych dotyczy właśnie zagadnień z tym związanych. Dzięki temu słuchacze kursów organizowanych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Łodzi zdobywają niezbędną wiedzę umożliwiającą im świadczenie usług rachunkowych w sposób profesjonalny. Co jeszcze obejmuje szkolenie z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych?


Lepsze zrozumienie materiału dzięki praktycznym przykładom

Księgi rachunkowe to forma rozliczenia stosunkowo skomplikowana i wymagająca uwzględnienia wielu aspektów prowadzenia działalności. Dotyczy również płac i ubezpieczeń społecznych, które są kolejnym tematem poruszanym na specjalistycznych kursach prowadzonych przez SKwP dla osób związanych z księgowością. Poszczególne zagadnienia omawiane są w sposób szczegółowy, a lepsze przyswojenie materiału możliwe jest dzięki praktycznym przykładom podawanym przez wykładowców. Szkolenia realizowane w łódzkim Ośrodku zapewniają harmonijne łączenie teorii z praktyką.

Wspomniane już prawo podatkowe jest jedną z najszerzej omawianych kwestii na kursie z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych. Sporą część tego typu szkolenia dla księgowych poświęca się też rachunkowości z uwzględnieniem prawa podatkowego. Doskonalenie zawodowe w tym zakresie daje możliwość nie tylko pozyskania nowych informacji, ale także znacznego usprawnienia realizacji poszczególnych usług księgowych. Zdecydowanie warto zatem brać udział w takich kursach – należy też pamiętać, że oferta dobrych ośrodków szkoleniowych jest rozbudowana i dotyczy wielu innych zagadnień niż tylko wspomniane usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz