Materiał Partnera

Kursy spawalnicze – elastyczność i innowacyjne metody

Kursy spawalnicze – elastyczność i innowacyjne metody

Obecnie branża obróbki materiałowej, a także metaloplastyki, bardzo dynamicznie się rozwija. Jest to związane z tym, iż takie materiały jak stal, aluminium, czy miedź, są wykorzystywane w różnych sektorach gospodarczych. Procesy metaloplastyczne związane np. ze spawaniem wykorzystuje branża budowlana, remontowa, instalatorska, energetyczna, elektryczna, hutnicza, paliwowa, hutnicza, górnicza, motoryzacyjne i dziesiątki innych. Nic dziwnego, że na rynku szkoleniowym dzisiaj panuje olbrzymie zapotrzebowanie na kursy spawalnicze.

Rodzaje kursów spawalniczych

Kursy spawalnicze dzielą się przede wszystkim na te dla profesjonalistów, a także dla rozpoczynających przygodę metaloplastyka. Pierwsza grupa często przechodzi szkolenia we własnym zakładzie pracy, do którego przyjeżdżają odpowiedni eksperci szkoleniowi wyposażeni w niezbędny nowoczesny sprzęt. Kursy dla drugiej grupy, przeprowadzane są w specjalistycznych ośrodkach, które przygotowują dane osoby do certyfikowanych egzaminów.

Jeśli chodzi o kategoryzację kursów spawalniczych, warto również podzielić je ze względu na metody technologiczne. Dzisiaj oferowane są między innymi spawanie elektrodą otuloną blach i rur ze stali ferrytycznych i nierdzewnych, spawanie metodą MAG blach i rur ze stali ferrytycznych i nierdzewnych, spawanie metodą TIG blach i rur ze stali ferrytycznych i nierdzewnych, spawanie metodą TIG blach i rur z aluminium i jego stopów, spawanie gazowe blach i rur ze stali ferrytycznych, spawanie metodą MIG blach i rur z aluminium i jego stopów. Bardzo pożądane są również kursy ręcznego cięcia plazmowego oraz ręcznego cięcia tlenowego.

Z jakim ośrodkiem szkoleniowym współpracować?

Przy wyborze ośrodka szkoleniowego dla spawaczy, należy sprawdzić, czy dana szkoła stawia na kursy praktyczne. To one bowiem pozwalają na wykształcenie odpowiednich umiejętności, które także umożliwią uzyskanie odpowiednich certyfikatów zawodowych. Ważna jest także infrastruktura danego ośrodka, który powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt. Klienci biznesowi zaś wielokrotnie zwracają uwagę na to, czy dana grupa, jest w stanie przygotować odpowiednie procesy szkoleniowe w ich własnych zakładach. Taką elastyczność oferuje między innymi firma DT Weld, która jest jednym z najlepszych podmiotów w Polsce, zajmujących się przeprowadzaniem kursów spawalniczych. Przedsiębiorstwo to ponadto specjalizuje się w weryfikacji uprawnień spawalniczych, opracowaniach procedur do certyfikowania systemu jakości spawania wg normy PN-EN ISO 3834, czy opracowaniach procedur systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) wg normy PN-EN 1090.

Opracowanie:
Tychy, ks. bpa Burschego 8 lok. 1
tel. 728 673 042
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz