Materiał Partnera

Kursy językowe dla firm. Na czym to polega?

Kursy językowe dla firm. Na czym to polega?

Znajomość języka obcego to jeden z najważniejszych czynników decydujących o zatrudnieniu w wymarzonej branży. Właśnie dlatego coraz więcej osób postanawia skorzystać z niezwykle przydatnych kursów językowych. Dotyczy to również pracowników, którzy marzą o awansie i rozwoju – dzięki temu ich szanse na uzyskanie upragnionego stanowiska w firmie rosną, a plany zawodowe stają się możliwe do urzeczywistnienia. Jak wyglądają kursy językowe dla firm?  

Na czym polegają kursy językowe dla firm?

Na dobrym kursie każda potrzeba klienta powinna być traktowana indywidualnie. Chodzi tutaj o odpowiednie dostosowanie oferty do wymagań kursantów, którzy zapisali się na zajęcia. Dla firm, które mają styczność z zagranicznymi klientami, istotna jest przede wszystkim potrzeba zrozumienia jej oczekiwań i elastyczność w działaniu oraz zdolność lektora do realizacji zmieniających się celów, ustalanych niejednokrotnie z dnia na dzień. Profesjonalne kursy językowe umożliwiają też poznanie specjalistycznego słownictwa i terminologii, które z łatwością można zastosować w konkretnej sytuacji, na danym stanowisku pracy.

Przedsiębiorstwa cenią sobie również stosowanie metod dydaktycznych, które przynoszą najlepsze rezultaty w jak najkrótszym czasie. To właśnie tego oczekują od profesjonalnego kursu języka obcego. Takie firmy jak Akademos spełniają te kryteria, gwarantując naukę z zastosowaniem skutecznych metod i technik komunikowania się. W dodatku ich kursy mogą się odbywać w każdym miejscu w Polsce, głównie w siedzibie Klienta. Słuchacze nie muszą zatem tracić cennego czasu na dojazd do wybranej przez siebie szkoły. W sytuacjach awaryjnych zajęcia mogą się odbywać również u Lektora lub Słuchacza (w przypadku zajęć indywidualnych).

Jak wyglądają kursy językowe dla firm?

Kursy języka obcego dla firm mają tę zaletę, że są dostosowywane do rodzaju branży, w jakiej prowadzisz swoją działalność. Gdy reprezentujesz branżę budowlaną, na kursie językowym rozwijana będzie umiejętność posługiwania się specjalistycznym słownictwem, np. z zakresu architektury, inżynierii czy konstrukcji stalowych. Uczestnicy kursu mają także możliwość zaproponowania własnych tematów, o których chcieliby nauczyć się czegoś więcej.

Potrzeby kursantów są omawiane jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, a program dostosowywany jest tematyką i poziomem do zapotrzebowania uczestników szkolenia.

Kursy językowe dla firm przeprowadzane są w różnym trybie. Zazwyczaj najbardziej efektywne są te organizowane dwa razy w tygodniu po 90 minut. Do każdej grupy jest dostosowywany program innego typu, w tym z zastosowaniem technik postkomunikatywnych, audiolingwalnych oraz innych metod dydaktycznych.

Widoczne postępy w nauce języków obcych pomogą Ci zdobyć profesjonalni wykładowcy. Decydując się na kurs, upewnij się, że osoby prowadzące go mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i wiedzą. Niektóre szkoły, m.in. Akademos umożliwiają uczestnictwo w lekcji próbnej, podczas której możesz sprawdzić zaproponowanego lektora i to, czy odpowiada Ci jego temperament. To ważny czynnik warunkujący powodzenie w nauce. Taka świadomość pomoże Tobie i Twojej firmie przystąpić do kursu z lepszym nastawieniem oraz większym zapałem do nauki.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz