Materiał Partnera

Kurs transportu towarów ADR

Kurs transportu towarów ADR

Za towary ADR, uznaje się zarówno stałe, jak i ciekłe materiały niebezpieczne oraz przedmioty zawierające materiały niebezpieczne. W transportowaniu ich ważna jest nie tylko wysokiej jakości technologia, zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także specjalistyczna wiedza, pozwalająca na prawidłowe wykonywania działań, według wszystkich restrykcyjnych unijnych oraz krajowych norm. Dzisiaj wielu kierowców indywidualnych pojazdów ciężarowych, a także tych działających w firmach spedycyjno-transportowych, komunalnych, czy produkcyjnych, udaje się na kursy ADR.

Kurs ADR – co obejmuje?

Kursy ADR w zależności od klas, obejmują różne zagadnienia. Ogólną tematyką są zaś wymagania dotyczące przewozu towarów niebezpiecznych pod kątem logistyki transportowej, ochrony środowiskowej, oznakowania oraz umieszczania nalepek ostrzegawczych i tablic barwy pomarańczowej, obowiązków kierowcy (procedury), informacji na temat odpowiedzialności cywilnej, administracyjnej i karnej, czy też przeznaczenia i sposobów działania wyposażenia technicznego pojazdów specjalistycznych ADR. Kursy przewozu towarów niebezpiecznych są zatem bardzo kompleksowe nawet na poziomie podstawowym, a uczestnik szkoleń praktycznych oraz teoretycznych, poznaje wszystkie najważniejsze zasady pracy z ładunkami ADR – od wymagań dotyczących dokumentacji, po tak wnikliwe normy, jak te związane z postępowaniem kierowcy podczas przejazdu z cysterną przez tunel.

Klasy kursów – najlepsze ośrodki szkoleniowe

Osoby wybierające się na kursy ADR, mają możliwość wyboru rodzaju danego szkolenia. Mogą one dotyczyć np. szkolenia podstawowego dającego możliwości przewozu ADR w sztukach przesyłki (np. butle z gazem) lub luzem (np. odpady zużytych akumulatorów),szkolenia specjalistycznego ADR w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych w cysternach, w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych klasy 1 (materiały wybuchowe), czy też w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych klasy 7 (materiały promieniotwórcze). To właśnie dwa ostatnie kursy są oferowane tylko przez najlepsze ośrodki szkoleniowe, posiadające odpowiednie sale, czy zatrudniające praktyków oraz teoretyków w zakresie ADR, o eksperckim poziomie wiedzy. Klasa 1 i 7 ADR, związane są bowiem z materiałami kolejno wybuchowymi oraz promieniotwórczymi – kursy specjalistyczne z ich przewozu, oferuje na rynku między innymi firma VIVO, której poziom zdawalności szkoleń wynosi 100%! Ośrodek ten oferuje zatem zarówno kurs ADR podstawowy początkowy i doskonalący (odnowienie uprawnień), jak i kursy specjalistyczne (również początkowe oraz doskonalące). Z dokładną ofertą podmiotu warto zapoznać się na jego stronie internetowej.

Warto wiedzieć: Najlepsze ośrodki szkoleniowe, które oferują również kursy ADR specjalistyczne (klasa 1 i 7), wyróżniają się gwarantowaniem niskich cen. Pełen zakres szkoleń kosztuje w granicach od 300 do 500 złotych, w zależności od wybranego kursu. Przy wyborze dwóch kursów (np. szkolenie podstawowe + specjalistyczne przewóz w cysternach)  można liczyć na niższe ceny.

Opracowanie:
Oława, Lipowa 48
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz