Materiał Partnera

Kurs spawacza – dlaczego warto go zrobić?

Kurs spawacza – dlaczego warto go zrobić?

Spawacz jest w powszechnej świadomości osobą, która nie tylko wykonuje potrzebną i pożyteczną pracę, lecz także dobrze zarabia. Wiele ośrodków szkoleniowych kusi nas swoją bogatą ofertą szkoleniową, prześcigając się w proponowaniu korzystnych ofert. Przy wyborze takiego ośrodka musimy jednak zwrócić uwagę nie tylko na cenę szkolenia, ale także jego zakres – każde z nich może bowiem zapewniać zupełnie inne umiejętności oraz certyfikaty.

Deficyt spawaczy – prawda czy mit?

Mówi się, że w Polsce brakuje specjalistów z wielu kategorii. Jednym z najczęściej wymienianych deficytowych zawodów jest zawód spawacza. Oznacza to, że po przejściu odpowiedniego szkolenia oraz odbyciu stosownych praktyk przyuczających do zawodu mamy duże prawdopodobieństwo na znalezienie dobrej pracy. Nie oznacza to oczywiście, że w każdym miejscu zapotrzebowanie na spawaczy będzie jednakowe. Przed przystąpieniem do szkolenia musimy zbadać rynek, sprawdzając oferty pracy dla początkujących spawaczy. Odbyte szkolenie staje się dla nas przepustką do omawianej branży, ale żaden pracodawca nie powierzy nam natychmiastowo obowiązków doświadczonego spawacza. Oznacza to także, że na początku nasze zarobki mogą być sporo niższe od tych, w które celujemy. Warto jednak wytrwać i rozszerzyć swoje kwalifikacje – na przykład zdobywając nowe uprawnienia na drodze kolejnych szkoleń. Bogaty wybór szkoleń na spawacza znajdziemy między innymi w firmie Evikor.

Rodzaje szkoleń na spawacza

Jeśli nigdy nie mieliśmy wcześniej do czynienia z tematem szkoleń na spawacza, może zaskoczyć nas ich ilość. Nie jest tak, że spawacze przechodzą tylko jedno szkolenie. Już w przypadku szkoleń podstawowych mamy do czynienia z kilkoma rodzajami. Możemy na przykład szkolić się w różnych metodach spawania ręcznego. Znajdziemy wśród nich metodę 311-G, czyli spawanie gazowe, 111-MMA – spawanie elektrodą otuloną czy 131-MIG: spawanie półautomatycznym aluminium. Do czynienia możemy mieć także ze szkoleniami na uprawnienia z metody 135-MAG, 136-MAG czy 141-TIG, czyli kolejno spawania półautomatycznego stali: drutem litym i drutem rdzeniowym oraz spawania w osłonie argonu. Szkolenia mogą obejmować także dodatkowe uprawnienia, takie jak certyfikaty Urzędu Dozoru Technicznego, Transportowego Dozoru Technicznego i inne. Przed przystąpieniem do szkoleń warto zapoznać się z ofertą wybranego ośrodka szkoleniowego, bo jeśli zdecydujemy się na uczestnictwo w kilku z nich możemy często liczyć na korzystne promocje oraz niższy czas oczekiwania pomiędzy szkoleniami.

Opracowanie:
Ełk, Targowa 28
tel. 87 620 07 78
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz