Materiał Partnera

Kurs prawa jazdy – bo nigdy nie jest za późno!

Kurs prawa jazdy – bo nigdy nie jest za późno!

Chcesz wzbogacić swoje CV o nową umiejętność? Masz dosyć bycia zależnym od komunikacji miejskiej? A może zwyczajnie  dręczą Cię kompleksy, że jako jedyny w swoim towarzystwie nie posiadasz prawa jazdy? Nie ważne, ile masz lat – na zrobienie kursu i przystąpienie do egzaminu nigdy nie jest za późno. Wystarczy posłuchać kilku rad, dzięki którym bez obaw złapiesz za kierownicę.

Szkoła jazdy dostosowana do Twoich potrzeb

Z pewnością zastanawiasz się, czy w ogóle będziesz miał czas na naukę jazdy. W natłoku obowiązków czasem trudno znaleźć moment na odpoczynek, a co dopiero na rozpoczęcie kursu. Przed przystąpieniem do egzaminu będziesz musiał przeznaczyć 30 godzin na poznanie teorii i tyle samo na doskonalenie umiejętności praktycznych. Nie musisz się jednak o nic martwić – nie ma określonego czasu, w którym trzeba skończyć kurs. Ważne, byś spotykał się z instruktorem regularnie, np. raz w tygodniu, by mieć ciągły kontakt z autem. Znajdź szkołę, która jest otwarta dla kursantów do późnych godzin. W Ośrodku Szkolenia kierowców Auto moto z Żyrardowa będziesz mógł jeździć od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-21:30, a w sobotę od 8:00 do 18:00. Spokojnie znajdziesz więc czas, nawet przy pracy zmianowej i natłoku obowiązków. Jeśli zależy Ci na bezstresowej jeździe, przed wyborem szkoły poznaj jej instruktorów. Warto spędzić te 30 godzin w miłej atmosferze, prawda? Poszukaj kompetentnego, doświadczonego i cierpliwego kierowcy, który zapozna Cię z techniką jazdy i da wiele cennych wskazówek  potrzebnych nie tylko do zdania egzaminu, ale także do zachowania bezpieczeństwa na drodze, gdy dokument będziesz miał już w kieszeni.

Przygotowania przed pierwszą jazdą!

Co prawda zazwyczaj szkoły jazdy nie wymagają zdania egzaminu teoretycznego przed rozpoczęciem kursu praktycznego. Warto jednak przysiąść do lektury przepisów drogowych przed złapaniem za kierownicę. Dzięki temu całkowicie skupisz się na technice jazdy i opanowaniu samochodu, nie zastanawiając się nad znaczeniem poszczególnych znaków. Oczywiście nie od razu będziesz mistrzem czterech kółek, ale mając dobrego nauczyciela i solidne zaplecze teoretyczne, już po paru godzinach stwierdzisz, że nie jest to takie trudne, jak myślałeś. Jeszcze tylko kilka uwag co do ubioru i już będziesz mógł pędzić na swoją pierwszą lekcję… Oczywiście nie istnieje żaden dress code, który mówi, w jakim stroju powinno się jeździć. Wybieraj po prostu takie ubrania, które nie będą krępował ruchów. W porze jesienno-zimowej pamiętaj o zdjęciu kurtki – w samochodach działa klimatyzacja, więc w ciepłym odzieniu będziesz czuł się niekomfortowo. Ważne są także buty – koniecznie wybierz te z miękką podeszwą, bez obcasa. Gotowy na pierwsze przekręcenie kluczyka?

Sukces na czterech kołach

Brawo! Udało Ci się. Zdałeś egzamin i czekasz już na odebranie dokumentu. Mamy dla Ciebie ważną radę – nie chowaj prawa jazdy do szuflady, kup swoje auto lub pożyczaj je od zaufanej osoby. Pierwsze samodzielne pokonywanie tras może być dla Ciebie stresujące, musisz jednak walczyć z dyskomfortem i odnaleźć w sobie odwagę na podróże bez instruktora u boku. Zobaczysz, że już niedługo jazda samochodem stanie się rutyną. A nam nie przyszło nic innego, jak życzyć Ci szerokiej drogi!

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz