Materiał Partnera

Kurs operatora żurawia wieżowego. Co warto wiedzieć?

Kurs operatora żurawia wieżowego. Co warto wiedzieć?

Praca operatora żurawia wieżowego jest nie tylko bardzo wymagająca, ale wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością. Dlatego też przed rozpoczęciem swojej kariery każda osoba zainteresowana taką ścieżką zawodową musi odbyć i zaliczyć specjalistyczny kurs. Obecnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników jest ogromne. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok przybywa chętnych. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Czego wymaga się od kandydatów i jak przebiega kurs?

Już na samym początku warto wspomnieć o tym, że osobom, które zamierzają się podjąć uczestnictwa w kursie, stawiane są przede wszystkim 2 wymagania. Mowa tutaj o ukończonym 18 roku życia, a także o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokościach. To tyle. Następnie można przejść do realizacji kluczowych zagadnień. Na profesjonalnych kursach operatorskich omawiane są kwestie zatwierdzone przez Urząd Dozoru Technicznego.

Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że zakres programu nauczania jest stały i zależny od UDT. Niemniej jednak forma prowadzenia kursu może być modyfikowana przez prowadzącego szkolenie –  w zależności od potrzeb i wymagań grupy. Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat m.in. budowy i właściwości żurawi wieżowych, zastosowaniach tego typu maszyn, obowiązków operatora, przepisów BHP, bezpiecznej eksploatacji maszyn, a także zasad postępowania w przypadku awarii. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Dlaczego warto wykonać kurs?

Zaliczenie kursu operatora żurawi wieżowych otwiera uczestnikom furtkę do naprawdę przyzwoitych zarobków – zarówno w kraju, jak i za granicą. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z faktu, że w zdecydowanej większość państw naszego kontynentu, pracodawcy zmagają się z problemem braku odpowiednio wyszkolonej kadry pracowniczej. Jak zatem przedstawiają się średni zarobki operatorów w Polsce? Wszystko zależy od doświadczenia, zakresu obowiązków oraz regionu. Płace kształtują się na poziomie od 2500 do nawet 7000 zł na rękę. Trzeba jednak zaznaczyć, iż szanse na najwyższe pensje mają pracownicy w dużych miastach.

Gdzie wykonać kurs operatora żurawia wieżowego? Choć ofert jest sporo, to najciekawiej przedstawia się propozycja przygotowana przez specjalistów z firmy Nrg Żurawie. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na miłą atmosferę współpracy, jak i indywidualne podejście do każdego z uczestników. Cena kursu wraz z wydaniem certyfikatu waha się od 2300 do 2500 zł. Jak zatem widać inwestycja taka zwraca się z naddatkiem już po pierwszej wypłacie. 

Opracowanie:
Skoki, Górna 6
tel. 790 299 301
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz