Materiał Partnera

Kurs na wózki widłowe w pigułce.

Kurs na wózki widłowe w pigułce.

Stałe podnoszenie swoich kwalifikacji daje nam szansę na wyższe zarobki oraz znalezienie satysfakcjonującego miejsca pracy. Od lat dużym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się kurs na wózki widłowe. Uprawnienie to jest szczególnie mile widziane u pracowników wielkopowierzchniowych magazynów, marketów czy hal produkcyjnych. Co trzeba wiedzieć zanim  zapiszemy się na taki kurs?

Kto może go zrobić?

Na kurs na wózki widłowe może zapisać się każda pełnoletnia osoba, która pragnie takie uprawnienie posiadać i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań ze strony medycznej. Bardzo często w kursie tego typu uczestniczą osoby, które dopiero wkroczyły w dorosłość i poszukują pierwszej pracy. Kurs na wózki widłowe jest także popularny wśród wieloletnich pracowników, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje lub się przebranżowić. Oprócz pełnoletności pod uwagę brany jest także stan zdrowia zainteresowanego. Osoby, u których wykryte zostały zaburzenia psychiczne, posiadające duże wady wzroku oraz mające problem z utrzymaniem odpowiedniej koordynacji ruchowej- nie mogą nabyć kwalifikacji tego typu.

Jakie są kategorie uprawnień?

Urząd Dozoru Technicznego wyróżnia trzy kategorie uprawnień na wózki widłowe. Różnią się one od siebie możliwością obsługi poszczególnych typów wózków widłowych.

  • kategoria nadrzędna- I WJO- daje kursantom możliwość obsługi wszystkich typów wózków widłowych. Nawet tych specjalizowanych. Posiadając uprawnienia tego rodzaju można prowadzić wózki bez ograniczenia udźwigu, nieograniczonej wysokości podnoszenia oraz o zróżnicowanym napędzie. Uprawnienia tego typu nabędziemy np. w firmie Optima Super Kursy
  • kategoria II WJO- jest bardziej ograniczona niż poprzednia, pozwala na obsługę tylko wózków widłowych jezdniowych
  • kategoria III WJO- pozwala na obsługę wózków widłowych jezdniowych, które nie wymagają, by operator znajdował się wewnątrz lub na pojeździe

Jak wygląda kurs?

Kursy na wózki widłowe dzielą się na część teoretyczną oraz część praktyczną. W części teoretycznej kursant zapoznaje się z budową wózka widłowego, zasadami jego obsługi oraz zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Poznaje także przepisy prawne, które dotyczą obsługi pojazdów tego typu. Część praktyczna to nauka jazdy oraz sprawna obsługa wózka widłowego. Obejmuje ona także transportowanie towarów po magazynie. Każdy kurs kończy się egzaminem przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Jaki jest koszt?

W Internecie znajdziemy wiele ofert ośrodków szkoleniowych, które proponują kursy na wózki widłowe w atrakcyjnej cenie. Zależnie od regionu, jest ona zróżnicowana. Wybierając ośrodek, który pozwoli nam na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, sprawdźmy jego rekomendacje oraz ofertę szkoleniową. Optima Super Kursy gwarantuje swoim klientom rzetelnie przeprowadzony kurs na wózki widłowe, po którym bez trudu będą mogli przystąpić do wykonywanej pracy. Kurs na wózki IWJO wynosi 750 zł, natomiast zdobycie uprawnień na wózki widłowe w kategorii IIWJO będzie kosztowało nas 550zł.

Opracowanie:
Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierska 26A
tel. 501 089 132
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz