Materiał Partnera

Kurs ADR dla kierowców – co to jest i kto może z niego skorzystać?

Kurs ADR dla kierowców – co to jest i kto może z niego skorzystać?
Podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, szczególnie we wciąż rozkwitającej branży transportowej, może przynieść wymierne korzyści. Właściciele firm przewozowych kierują swoją uwagę w stronę rozwiązań specjalistycznych, w tym przede wszystkim, transportu materiałów niebezpiecznych. Niemniej jednak, aby uzyskać różnego rodzaju pozwolenia, trzeba ukończyć specjalistyczny kurs. Czym jest ADR i kto może z niego skorzystać?

Kurs ADR – co to?

W dużym uproszczeniu powiedzieć można, iż ADR to międzynarodowa konwencja, które pozwala przewoźnikowi na transport materiałów niebezpiecznych. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim chodzi tu o materiały, które zagrażają zarówno kierowcy, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego oraz środowisku naturalnemu. Do produktów niebezpiecznych z pewnością zaliczyć można substancje żrące, promieniotwórcze, wybuchowe, czy zapalne. Konwencja ADR została ratyfikowana przez Polskę w roku 1975 i z drobnymi poprawkami obowiązuje do dzisiaj. Przewóz materiałów niebezpiecznych to nie tylko szansa na zwiększenie swojej oferty usługowej. To przede wszystkim ogromna odpowiedzialność, z której każdy profesjonalny przewoźnik musi się wywiązać.

Dlatego właśnie, jeśli chodzi o kwestię przygotowania, warto zaufać najbardziej doświadczonym instruktorom. Od wielu lat szkolenia w zakresie ADR prowadzi firma ABC Szkolenia, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu zdążyła wyrobić sobie renomę jednej z najlepszych w skali całego kraju. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na indywidualne podejście oraz partnerską atmosferę współpracy. Kto konkretnie może skorzystać z kursu, dotyczącego przewozu materiałów niebezpiecznych?

Kursy ADR – kto może skorzystać?

Profesjonalne kursy ADR przeprowadzane są przede wszystkim z myślą o kierowcach zawodowych, którzy chcą znacznie podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a co za tym idzie, zapewnić sobie wyższe zarobki. Kurs ADR znacznie podnosi wartość kierowcy na rynku pracy i zwiększa szansę jego zatrudnienia w największych firmach przewozowych. Z kursu skorzystać mogą także doradcy ADR, choć w tym konkretnym przypadku, podczas szkolenia kładzie się nacisk na inne problemy, niż dzieje się to podczas szkolenia kierowców.

Z przygotowania ADR skorzystać mogą także wszystkie pozostałe osoby pośrednio lub bezpośrednio związane z transportem materiałów niebezpiecznych. Warto również wspomnieć o tym, iż każdy kurs ADR kończy się egzaminem. W razie powodzenia uczestnik otrzymuje wszystkie niezbędne zaświadczenia oraz uprawnienia do wykonywania swojej pracy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz