Artykuł sponsorowany

Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Podpisz umowę w Kancelarii Notarialnej Łukasza Górskiego

Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Podpisz umowę w Kancelarii Notarialnej Łukasza Górskiego

Wielu inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, a ten fakt wynika nie tylko z chęci zamieszkania w nowoczesnym budownictwie, ale również z wygody, wszak nowe mieszkania wymagają jedynie wykończenia, nie zaś gruntownego remontu ze zbijaniem kafli w tle. Przed dokonaniem zakupu warto pamiętać o kilku kwestiach i koniecznie trzeba podpisać umowę deweloperską. Można to zrobić w Kancelarii Łukasza Górskiego, która znajduje się na warszawskiej Woli.

O czym pamiętać przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego?

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się bliżej historii dewelopera. Dzięki świadomości tego, jak wyglądają jego poprzednie realizacje i czy cechuje go terminowość oraz wysoka jakość wzniesionych konstrukcji budowlanych, przyszli właściciele mieszkania będą mogli spać spokojnie i nie martwić się o to, że na ich lokum przyjdzie im poczekać o wiele dłużej niż do pierwotnie ustalonej daty. Przy zakupie nieruchomości z rynku wtórnego warto zwrócić uwagę zarówno na samo mieszkanie, jak i na osiedle, na którym się znajduje. To bowiem od funkcjonalności układu przestrzennego otoczenia, a także komórek lokatorskich, wind czy wideodomofonów będzie zależeć komfort mieszkania. Inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, powinni pamiętać o pewnej istotnej kwestii, a mianowicie o podpisaniu umowy deweloperskiej.

Co powinno znaleźć się w umowie deweloperskiej?

Umowa deweloperska to nic innego, jak dokument wynikający z ustawy deweloperskiej, który reguluje prawa oraz obowiązki dewelopera względem nabywcy nieruchomości. Oprócz tak oczywistych informacji, jak data i miejsce zawarcia umowy, dane nabywcy i dewelopera, w jej treści powinna znaleźć się przede wszystkim adnotacja o terminach. Najważniejszym z nich jest ten dotyczący przeniesienia praw własności na nabywcę, choć warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji zarówno terminu, jak i wysokości świadczeń pieniężnych na rzecz dewelopera. W ten sposób można uregulować transze na kolejne etapy powstawania nieruchomości i mieć kwestie finansowe pod kontrolą.

A skoro o finansach już mowa, to warto wspomnieć również o tym, że w dokumencie musi pojawić się adnotacja o wysokości kar i odsetek umownych w sytuacjach, w których jednak ze stron nie wywiąże się z umowy. Inne ważne informacje to dane techniczne dotyczące lokalu. W umowie deweloperskiej powinien znaleźć się zapis o powierzchni nieruchomości, ale również o jej układzie, a także o zakresie prac, do których podjęcia zobowiązał się deweloper. Warto podkreślić, że umowę deweloperską podpisuje się przed odbiorem nieruchomości w kancelarii notarialnej. Dzięki temu obie strony mogą mieć pewność, że ich interesy są zabezpieczone. Mieszkańcy Warszawy oraz okolic mogą skorzystać z usług Kancelarii Notarialnej Łukasza Górskiego, która znajduje się przy ulicy Ciołka 13. Jej klienci mogą liczyć na usługi zarówno w zakresie nieruchomości, jak i prawa spadkowego czy rodzinnego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz