Materiał Partnera

Kupno drukarek i skanerów do firmy

Kupno drukarek i skanerów do firmy

Wiele firm handlowych, produkcyjnych czy usługowych w dużej mierze opiera swoją pracę o wykorzystanie nowoczesnego i w pełni funkcjonalnego sprzętu biurowego. Składają się na niego między innymi drukarki, a także skanery. Według statystyk w ciągu jednego miesiąca średniej wielkości firma wykorzystuje nawet kilkadziesiąt ryz papieru do tworzenia różnego rodzaju dokumentacji. Do takich działań potrzebują one wydajnego urządzenia.

Określ zapotrzebowanie na sprzęt

Budując działy firmowe, które wymagają wykorzystania nowoczesnego sprzętu biurowego, należy precyzyjnie określić natężenie pracy. Dzięki temu można określić, czy w danym biurze wystarczy jedna, czy kilka drukarek. Jest to ważne dla prawidłowej pracy firmy – brak odpowiedniej ilości sprzętów może skutkować nawet gorszymi wynikami obrotu gospodarczego danego podmiotu gospodarczego. Przy ocenianiu zapotrzebowania na sprzęt warto zwrócić uwagę na profil działalności firmy, liczbę zatrudnionych pracowników, a także na ilość wytworzonych dokumentów w przeszłości. Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą, z pewnością uzyskasz niezbędną pomoc w dobrym punkcie dystrybutorskim skanerów oraz drukarek.

Sprzęt używany – opcja ekonomiczna

Nie każda firma posiada wystarczającą wydolność finansową, aby móc zainwestować w zakup nowego sprzętu biurowego. To dlatego wiele przedsiębiorców wybiera opcję leasingową lub kredytową. Niestety i te rozwiązania nie są w pełni satysfakcjonujące, ponieważ w ten sposób podliczony wkład pieniężny z rat znacznie przekracza szybko malejącą wartość nowego urządzenia. Na szczęście istnieją na rynku takie sklepy jak SHOPLET.pl, które oferują dla swoich klientów biznesowych – a także indywidualnych – atrakcyjne i ekonomiczne rozwiązanie. Jest nim sprzedaż używanych drukarek i skanerów. Warto przy tym wiedzieć, że słowo „używane” nie oznacza zniszczone. Często są to sprzęty, które zostały odsprzedane do „komputerowych outletów” przez firmy, które postanowiły wymienić swój sprzęt na jeszcze nowszy. Nie oznacza to jednak również tego, że używane drukarki i skanery nie są nowoczesne.

Nowoczesność za niską cenę?

Jeśli nie jesteś przekonany do zakupu sprzętu używanego, musisz wiedzieć, że jest on dokładnie analizowany przez informatyków. Najczęściej zostaje on przywrócony do obrotu handlowego po wymianie jakiś konkretnych podzespołów, czego efektem są w pełni sprawne i wydajne urządzenia o najwyższych parametrach technicznych. Skanery i drukarki używane są również bardzo atrakcyjne cenowo. Za nową drukarkę laserową HP LaserJet Pro 400 Color M451nw (CE956A) należy zapłacić około 1200 zł. Używaną można dostać nawet za mniej niż 500 złotych!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz