Materiał Partnera

Kupno auta w komisie samochodowym – dlaczego warto?

Kupno auta w komisie samochodowym – dlaczego warto?

Zakup samochodu używanego to zawsze skomplikowany proces, który wymaga znajomości rynku motoryzacyjnego. Warto jednak powierzyć tę czynność specjalistom i zdecydować się na kupno auta wystawionego w komisie samochodowym. Takie pojazdy są bowiem przed sprzedażą dokładnie weryfikowane przez doświadczonych specjalistów, którzy oceniają ich stan i tym samym oferują klientom wyłącznie sprawdzone egzemplarze.

Bezpieczeństwo transakcji

Dobre komisy samochodowe niemal każdego dnia realizują kilka transakcji sprzedaży samochodu. Z tego powodu ich kontrahenci mogą być spokojni o bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia – umowa z pewnością jest skonstruowana czytelnie i w oparciu o najnowsze, obowiązujące przepisy i chroni interesy obu stron. Nierzadko komisy specjalizujące się w sprzedaży aut używanych proponują także dodatkowe zabezpieczenia, których trudno jest oczekiwać od osób prywatnych.

To m.in. gwarancja na poszczególne podzespoły, która stanowi ochronę w przypadku, gdy auto okaże się uszkodzone lub kierowcy przytrafi się awaria w trakcie eksploatacji. Proponowana przez komis dodatkowa gwarancja świadczy także o tym, że sprzedający jest przekonany o doskonałym stanie technicznym oferowanego samochodu. Warto jednak pamiętać, że tego typu usługi proponują wyłącznie najlepsze komisy, do których zalicza się Rent-Car Plus. Jakie jeszcze korzyści wynikają z wyboru takiego rozwiązania w przypadku zakupu samochodu używanego?

Rozbudowana oferta

W komisach samochodowych oferowanych jest przeważnie wiele aut. To pojazdy z różnych segmentów, których wyposażenie czy wersje silnikowe różnią się od siebie, dzięki czemu każdy klient może wybrać samochód idealnie odpowiadający jego preferencjom. Komisy udostępniają także możliwość przeprowadzenia dokładnych oględzin na placu oraz odbycie jazdy próbnej. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi zobowiązaniami, co również jest niewątpliwym atutem. Komisy są w stanie zaoferować też auta sprowadzane z zagranicy. Nierzadko w takiej sytuacji konieczne jest ich zarejestrowanie w Polsce.

Dzięki możliwościom komisów samochodowych mogą one zaproponować klientowi wykup 30-dniowego ubezpieczenia OC. Nie jest to możliwe w przypadku osób prywatnych, które sprzedają auto. Takie rozwiązanie daje czas na zrealizowanie wszelkich czynności urzędowych i jednocześnie gwarantuje jazdę zgodną z przepisami. Wiele komisów wprowadza także usługę sprowadzenia pojazdu na życzenie klienta. Znajomość rynku motoryzacyjnego sprawia, że dostarczone auto będzie perfekcyjnie odpowiadać indywidualnym preferencjom zamawiającego.

Opracowanie:
Częstochowa, Główna 24
tel. 698 941 654
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz