Materiał Partnera

Kuchnie na wymiar - rozwiązanie dla praktycznych

Kuchnie na wymiar - rozwiązanie dla praktycznych

Remont kuchni jest sporym przedsięwzięciem wymagającym wcześniejszego przygotowania. Na początku powinieneś zdecydować, czy chcesz całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu nowy charakter, czy tylko odświeżyć pomieszczenie wymieniając fronty mebli kuchennych, kolor ścian i rodzaj dodatków. Jeśli decydujesz się na zmiany w dziedzinie zabudowy kuchni jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać.

Pomoc fachowców przy tworzeniu kuchni na wymiar

Przed rozpoczęciem remontu pewnie zastanawiasz się, gdzie kupić meble. Salony meblowe oferują wiele gotowych zestawów kuchennych. Możesz dostosować wymiary i rodzaje szafek, wybrać kolor frontów i blatów oraz materiał, z którego meble powstaną. Jednak gdy cenisz niepowtarzalność i indywidualizm swoich wnętrz warto zdecydować się na skorzystanie z opcji mebli na wymiar. Fachowcy posiadający ogromne doświadczenie w branży zaprojektują dla Ciebie kuchnię na wymiar, która będzie dostosowana do Ciebie i Twoich potrzeb. Posłużą radą jaki materiał najbardziej sprawdza się w użytkowaniu kuchni, a jakiego lepiej unikać. Podpowiedzą Ci jakie meble kuchenne sprawdzą się w Twoim mieszkaniu. Doradzą w wyborze koloru i rodzaju frontów, ilości i rodzajach szafek kuchennych i półek.

Jak tłumaczy specjalista z tej branży z firmy Kornik s.c. Usługi stolarskie Jan Augustowicz, Kazimierz Gąsior, na początku fachowiec przygotowujący meble na wymiar opracuje dla Ciebie indywidualny projekt kuchennej zabudowy. Jeśli wszystko w nim będzie Ci się podobać i go zaakceptujesz, wtedy stolarz rozpocznie pracę nad twoją kuchnią. Kuchnie przygotowywane na wymiar są bardziej praktyczne. Ty sam dobrze wiesz jak powinna wyglądać Twoja wymarzona kuchnia. Potrzebujesz jedynie kogoś z doświadczeniem, kto podpowie Ci od czego zacząć jakich błędów unikać i jakie materiały wybierać. A kto inny zna się na tym lepiej niż stolarze, którzy od lat przygotowują meble na indywidualne zamówienie.

Kuchnia dostosowana do Twoich potrzeb

Meble na zamówienie mają bardzo dużo zalet. Po pierwsze bez względu na to, czy Twoja kuchnia jest mała, mieści się na poddaszu, czy posiada niezliczoną ilość wnęk wybierając meble kuchenne na wymiar masz pewność, że możesz ją w funkcjonalny i łatwy sposób zabudować. Decydując się na meble kuchenne wykonywane na zamówienie masz pewność, że każdy centymetr Twojego pomieszczenia będzie wykorzystany tak jak tego oczekujesz. Jeśli nie chcesz marnować cennego miejsca nic nie stoi na przeszkodzie, aby w Twoim mieszkaniu szafki kuchenne sięgały sufitu.  Poza tym masz kontrolę nad wyborem rodzaju i wymiaru szafek. Sam decydujesz, czy szafka nad zlewem ma mieć dwie lub trzy półki oraz w jaki sposób będzie się otwierać. Kolejną zaletą mebli na wymiar jest możliwość zabudowania wszelkich sprzętów AGD. Meble do zabudowy sprzętów AGD są wykonane idealnie pod sprzęt, który wybrałeś do swojej kuchni.

W przypadku mebli kupionych w salonie meblowym często pojawiają się z tym problemy i zakupione sprzęty nie pasują do wymarzonych szafek. Dużą zaletą zabudowy kuchennej wykonywanej na wymiar jest także możliwość zamontowania oświetlenia w miejscach, w których go potrzebujesz. Sam decydujesz jakiego rodzaju lampy i gdzie mają zostać zamontowane.

Jak widzisz podczas remontu stajesz przed wieloma ciężkimi decyzjami. Jeśli jednak zastanowisz się czego naprawdę oczekujesz i jakie masz wymagania sam dojdziesz do wniosku co jest dla Ciebie najważniejsze i kto pomoże Ci zdobyć kuchnię o jakiej marzysz.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz