Materiał Partnera

Kuchnia włoska – tradycyjna, bezglutenowa oraz roślinna

Kuchnia włoska – tradycyjna, bezglutenowa oraz roślinna

Wydawać by się mogło, że alergicy i weganie są skazani na jedzenie produktów, które nie posiadają smaku oraz miłego aromatu. Na szczęście czasy, kiedy wegetarianie czy bezglutenowcy musieli jeść nieciekawe potrawy, są już dawno za nami, ponieważ mają teraz możliwość konsumpcji tradycyjnych smaków z całego świata. Zwłaszcza włoska kuchnia, która jest obfita w makarony i produkty odzwierzęce, stała się bardziej przystępna dla alergików i wegan.

Klasyczne włoskie smaki

Nie od dziś wiadomo, że kluczem do sukcesu włoskiej kuchni były lokalne, a przede wszystkim naturalnie wytwarzane produkty. To, w połączeniu z wyjątkową kulturą i pięknymi krajobrazami sprawiło, że kuchnia włoska stała się tak popularna na całym świecie. Jednak Włochy to także kraj bardzo różnorodny, a więc poszczególne regiony wyspecjalizowały się w tworzeniu odmiennych produktów. Na północy Włoch powstaje najlepszy parmezan, natomiast na południu – ser mozzarella. Parmezan był już bardzo popularny w czasach średniowiecza. Jego zwolennikami były takie postacie jak Molière czy Napoleon. Nie ma kuchni włoskiej bez makaronów. Tradycyjna włoska pasta jest również podawana inaczej, w zależności od regionu. W Toskanii najczęściej można dostać makaron w kształcie pici, natomiast na Sardynii zwykle spożywany jest makaron fregola. Tak duża różnorodność sprawiła, że najlepsze dania włoskie można stworzyć tylko z pomocą lokalnych produktów. Można je nabyć w sklepie internetowym Kuchnia Włoska, który w swojej ofercie posiada również artykuły odpowiednie dla wegan i alergików.

Tradycyjna włoska kuchnia w nowoczesnym wydaniu

Tradycyjna kuchnia z Półwyspu Apenińskiego o nowoczesnym charakterze to nic innego, jak połączenie włoskich smaków i odpowiednich dla alergików produktów. W czasach, kiedy coraz bardziej dbamy o swoje zdrowie, a także bronimy własnych przekonań, bezglutenowe makarony i sery roślinne są niesamowicie potrzebne, bowiem każdy chce posiadać wolność wyboru. Najlepiej jest jednak kupować naturalne produkty bezglutenowe od lokalnych producentów. Dzięki czemu wiemy, że są one dobrze wykonane z dbałością o każdy detal i zbilansowany skład. Dostępne są u nas m.in. sery roślinne z kiełkującego, pełnoziarnistego ryżu „Verys” oraz bezglutenowe makarony – „Pasta Natura” i „Veneziane”. Tak duży wybór alternatyw, jakie przygotowali lokalni, włoscy producenci sprawia, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Opracowanie:
Ostrów Wielkopolski, Bema 31c
tel. 62 735 64 84
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz