Materiał Partnera

Kuchnia ukraińska – potrawy, które musisz spróbować|kuchniakrystyna.pl

Kuchnia ukraińska – potrawy, które musisz spróbować|kuchniakrystyna.pl

Poznawanie nowych smaków nie tylko urozmaica codzienne menu, ale także pobudza kubki smakowe i inspiruje do tworzenia własnych kompozycji. Kulinarną podróż warto rozpocząć od poznania ukraińskich potraw, które zachwycają prostotą i niepowtarzalnymi smakami. Tradycyjnych dań, serwowanych u naszych sąsiadów można spróbować także w Polsce. Dostępne są one chociażby w Restauracji Kuchnia Krystyna, zlokalizowanej w Gliwicach. W artykule podpowiadamy, co warto tam zjeść.

Obiad po ukraińsku

Jak już wspominaliśmy, ukraińskie potrawy są proste, a zarazem bardzo smaczne i pożywne. Najpopularniejsze dania obiadowe stanowią bowiem połączenie smaków kuchni polskiej, tatarskiej, żydowskiej, litewskiej, ormiańskiej i rumuńskiej. Czego więc warto spróbować? Prawdziwym hitem u naszych wschodnich sąsiadów jest zupa solanka o słono-kwaśnym smaku. Jest podawana praktycznie na każdej, ważnej uroczystości, zatem pod względem popularności można ją porównać do serwowanego u nas rosołu. Niemniej, jej konsystencja jest zupełnie inna. Solanka jest gęsta i gotowana na mięsnym, rybnym bądź grzybowym rosole. Oczywiście, nie jest to jedyne danie obiadowe, charakterystyczne dla Ukrainy. Kilka słów na ten temat powiedział kulinarny ekspert z restauracji „Kuchnia Krystyna”.

W chłodny dzień warto spróbować czerwonego barszczu ukraińskiego, powstającego na bazie pomidorów, buraków, papryki czerwonej i kapusty. Natomiast, co do drugiego dania – zdecydowanie polecamy zrazy ziemniaczane, żarkoje, gryczaniki, kotlety po kozacku czy znane również w Polsce – pierogi.

Coś na słodko – desery, którym trudno się oprzeć

Po pożywnym obiedzie nadchodzi czas na kawę i coś na słodko. W restauracji kuchniakrystyna.pl można zamówić wiele ukraińskich deserów. Najbardziej polecane to:

  • miodownik – jak wskazuje sama nazwa do ciasta dodawany jest miód, który sprawia, że to wręcz rozpływa się w ustach,
  • napoleonka – składająca się z bardzo cienkiego ciasta kruchego i kremu maślanego lub budyniowego,
  • manniki – czyli pyszny deser na bazie kaszy manny,
  • oladji – słodkie, smażone placki sporządzone na bazie swojskich jajek, mąki pszennej i mleka,
  • sernik „Wiktoria” – coś dla zwolenników prawdziwie smakowitych, serowych wypieków.

Co jeszcze oferuje restauracja „Kuchnia Krystyna”?

W sytuacji, gdy nie mamy pomysłu, jakiego dania spróbować, warto zaufać specjalistom z restauracji kuchniakrystyna.pl.  Codziennie komponowany jest tam zestaw obiadowy, składający się z zupy, drugiego dania i przepysznego deseru. I to w bardzo rozsądnej cenie. Co ważne, z restauracji kuchniakrystyna.pl można zamówić obiad z dowozem we wskazane miejsce. A to bardzo wygodna opcja. Natomiast w sytuacji, gdy ktoś planuje przyjęcie w ukraińskim stylu, możliwe jest zamówienie cateringu.

Opracowanie:
Gliwice, Pszczyńska 113
tel. 782 263 626
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz