Artykuł sponsorowany

Kuchenny niezbędnik małej restauracji

Kuchenny niezbędnik małej restauracji

Wyposażenie restauracji, dzięki któremu posiłki są przygotowywane szybko, czysto, zdrowo i bezpiecznie, jest kosztowne nie tylko pod względem finansowym, ale też przestrzennym. Nie wszystkie lokale gastronomiczne dysponują obszernym zapleczem, a tymczasem rynek oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań. Co powinno znaleźć się za kuchennymi drzwiami niewielkiej restauracji?

Podstawowe wyposażenie kuchni

Są sprzęty, które restauracyjna kuchnia musi mieć, niezależnie od tego, jaką przestrzenią dysponujemy. Urządzenia, bez których nie ma mowy o sprawnym funkcjonowaniu lokalu gastronomicznego, można podzielić na następujące grupy: sprzęt chłodniczy, akcesoria do obróbki wstępnej, urządzenia do obróbki termicznej, sprzęty do zmywania, meble, wyposażenie dodatkowe, wyposażenie drobne. Należy mieć na uwadze, że wszystkie te sprzęty są większe niż te wykorzystywane na potrzeby gotowania w domu. Jak to wszystko pomieścić na zapleczu niewielkiej restauracji?

Dla niewielkich lokali została stworzona Linia 700 Fagor Industrial. W jej skład wchodzą wszystkie elementy niezbędne w każdej restauracyjnej kuchni: kuchnie gazowe i elektryczne, bemary, blaty i podstawy, grille i frytkownice, podgrzewacze, warniki, patelnie przechylne i inne urządzenia grzewcze.

Oprócz urządzeń grzewczych należy przewidzieć także miejsce na chłodzenie. W niewielkiej kuchni sprawdzą się przelotowe stoły chłodnicze, z których można korzystać niezależnie od tego, po której ich stronie się znajdujemy.

Nie bój się doradztwa

Jeżeli stawiasz pierwsze kroki (a zapewne tak, jeżeli dysponujesz niewielkim lokalem), rozsądnie będzie skonsultować się z doradcami w sprawie urządzania restauracyjnej kuchni. Nie tylko dobiorą oni sprzęt o odpowiedniej wielkości i mocy, ale też podpowiedzą, jak go rozlokować, tak aby kuchnia była zgodna z normami Sanepidu i HACCP. W ograniczonej przestrzeni trzeba wykorzystać wszystkie triki, które uczynią ją odrobinę przestronniejszą i nade wszystko – bezpieczną.

Firmy zajmujące się sprzedażą wyposażenia kuchni dla profesjonalistów mają w ofercie także fachowe doradztwo i projektowanie. Wykorzystując wiedzę i umiejętności osób wyspecjalizowanej w dziedzinie wyposażenia gastronomii, można urządzić niewielką kuchnię relatywnie niewielkim kosztem, w taki sposób, aby była w pełni funkcjonalna. Godną polecenia jest tutaj firma Fagor.

Oceń artykuł (2)
3.5
Komentarze
Dodaj komentarz