Materiał Partnera

Które plastikowe nakrętki lepiej chronią produkt?

Które plastikowe nakrętki lepiej chronią produkt?

Plastikowe nakrętki to jeden z najpopularniejszych sposobów na szczelne zamknięcie różnego rodzaju butelek, słoików oraz tubek. Zwykle stosuje się je do płynnych substancji chemicznych (np. chemii gospodarczej) oraz spożywczych, dlatego powinny być przede wszystkim szczelne. Na co zwracać uwagę, podczas wyboru plastikowych nakrętek i gdzie najlepiej je kupować?

Jakie funkcje pełni nakrętka?

Oczywiście najważniejszą jest zabezpieczenie płynnych lub półpłynnych produktów przed rozlaniem. Nakrętka powinna być szczelna, a jednocześnie dość łatwa do odkręcenia, aby każdy mógł zrobić to własnoręcznie. Niektóre plastikowe nakrętki mają jednak o wiele więcej funkcji. W przypadku wielu środków czystości, nakrętka jest dodatkowo miarką, która pozwala na precyzyjne odmierzenie substancji. Jest to popularne zwłaszcza w przypadku płynów do podłóg, prania lub płukania tkanin. Nakrętka jest na tyle duża, aby szybko i łatwo dodać właściwą ilość płynu do pralki lub wiaderka. Nakrętki mogą pełnić również funkcję bezpośredniego dozownika. Taki typ często jest używany do ketchupów oraz płynów do naczyń. 

Ważny jest materiał!

Oprócz samego kształtu i wielkości ogromne znaczenie ma tworzywo, z którego została wykonana nakrętka. W przypadku artykułów spożywczych plastik powinien być bezpieczny dla człowieka i nie może zmieniać właściwości produktu (np. zapachu lub smaku). Nakrętki powinny być trwałe i nie mogą pękać podczas wielokrotnego odkręcania i zakręcania. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku środków, które wystarczają na długo i opakowanie powinno chronić je przez cały ten czas. Tworzywo musi być twarde, nie może się trwale odkształcać, ale jednocześnie powinno być dość elastyczne, aby nie pękało pod naciskiem dłoni. 

Gdzie kupić?

Jednym z polecanych producentów plastikowych opakowań (w tym wielu rodzajów nakrętek) jest firma KRAJ, której siedziba znajduje się w Sobolewie na terenie województwa mazowieckiego. Korzystanie z usług zaufanego producenta to najlepsze rozwiązanie. I choć chińskie aukcje internetowe kuszą niskimi cenami, tworzywo, z którego są wykonane nakrętki, zwykle jest słabej jakości. Opakowania plastikowe z niepewnego źródła mogą okazać się nietrafioną inwestycję i będą zbyt kruche, aby właściwie zabezpieczały produkt. Podczas poszukiwania dobrego producenta nakrętek i plastikowych opakowań, warto poprosić o ich próbki, aby móc samodzielnie przetestować trwałość i właściwości. Jeśli ich wykonanie i materiał pozostawiają wiele do życzenia, lepiej poszukać innego dostawcy. 

Opracowanie:
Sobolew, Milanowska 15
tel. 25 682 53 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz