Artykuł sponsorowany

Kto może przystąpić do kursu prawa jazdy kategorii B, oferowanego przez SUPER OSK MIKRUS i do czego upoważnia ta kategoria?

Kto może przystąpić do kursu prawa jazdy kategorii B, oferowanego przez SUPER OSK MIKRUS i do czego upoważnia ta kategoria?

W dzisiejszych czasach prawo jazdy kategorii B to wręcz niezbędny dokument. Umożliwia on m.in. komfortowy dojazd do pracy i przemieszczanie się na dużych odległościach. Kurs na prawo jazdy kategorii B prowadzony przez doświadczonych instruktorów oferuje SUPER OSK MIKRUS, którego siedziba znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim położonym na terenie województwa lubuskiego. Sprawdź, kto może wziąć udział w szkoleniu i do czego uprawnia prawo jazdy kategorii B.

Kto może zgłosić się na kurs prawa jazdy kategorii B?

Prawo jazdy kat. B umożliwia prowadzenie samochodu osobowego, jednak aby wziąć udział w szkoleniu przygotowującym potencjalnego kierowcę, należy spełniać pewne warunki. Kurs na prawo jazdy kategorii B można rozpocząć już do trzech miesięcy przed datą ukończenia 18 roku życia. Przedstawiciel SUPER OSK MIKRUS dodaje:

To prawda, szkolenie można rozpocząć już trzy miesiące przed 18 urodzinami, jednak do egzaminu zarówno teoretycznego, jak i praktycznego, który pozwala zdobyć dokument, można podejść najwcześniej miesiąc przed 18 urodzinami.

Odpowiedni wiek to nie wszystkie warunki, jakie należy spełnić, aby móc uczestniczyć w kursie. Każdy kandydat przed rozpoczęciem szkolenia musi wykonać również odpowiednie badania lekarskie. Są one przeprowadzane przez upoważnionego lekarza, który najczęściej przyjmuje w Ośrodku Medycyny Pracy. Wydany przez niego dokument upoważnia do rozpoczęcia kursu na prawo jazdy w SUPER OSK MIKRUS, który obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 30 godzin zajęć praktycznych.

Do czego upoważnia zdanie egzaminu na prawo jazdy kategorii B?

Ukończenie kursu na prawo jazdy kategorii B i pozytywne zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego upoważnia osobę, która ukończyła 18 rok życia przede wszystkim do kierowania pojazdami osobowymi. Masa całkowita pojazdu nie może jednak przekraczać 3,5 tony. Ponadto posiadacze tej kategorii mogą także prowadzić samochód osobowy z przyczepą, o ile jej masa całkowita nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego. Co ważne łączna masa tego zestawu nie może przekraczać 3,5 tony.

Nie każdy uczestnik kursu na prawo jazdy kategorii B, który oferuje SUPER OSK MIKRUS, ma świadomość, że zdanie egzaminu upoważnia go również do prowadzenia ciągników rolniczych oraz pojazdów wolnobieżnych. Czym są pojazdy wolnobieżne? Są to pojazdy silnikowe, których budowa ogranicza osiąganie prędkości jazdy większej niż 25 km/h, pomijając ciągniki rolnicze. Pojazdy wolnobieżne zazwyczaj wykorzystywane są w leśnictwie i budownictwie. Zalicza się do nich m.in. ładowarki, walce, wózki widłowe oraz forwardery.

Opracowanie:
Gorzów Wielkopolski, Spokojna 72/73
tel. 513 406 400
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz