Materiał Partnera

Księgowość prowadzona przez firmę zewnętrzną – czy warto?

Księgowość prowadzona przez firmę zewnętrzną – czy warto?

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością wywiązywania się z licznych obowiązków. Jednym z nich jest prowadzenie księgowości. Aby móc w pełni skupić się na rozwijaniu biznesu, warto jest powierzyć te obowiązki zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w takich usługach. Outsourcing zyskuje coraz większą popularność ze względu na wiele zalet, jakie ze sobą niesie. Jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż zatrudnianie pracownika na etat.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Rzetelne prowadzenie rachunkowości znacząco usprawnia funkcjonowanie firmy. Przedsiębiorca zlecający prowadzenie księgowości oraz dopełnianie formalności w urzędach zewnętrznej firmie zyskuje cenny czas, który może poświęcić na udoskonalanie swoich usług i produktów czy pozyskiwanie nowych klientów. Właściciel firmy decydując się na takie rozwiązanie nie musi również martwić się o szkolenie pracowników czy organizowanie zastępstwa na czas nieobecności w pracy księgowej, jak to jest w przypadku osób zatrudnionych na etat. Zatrudnienie księgowej na etat generuje spore koszty związane nie tylko z wynagrodzeniem, ale przede wszystkim koniecznością opłacenia wysokiego ubezpieczenia, a także dotyczące zakupu niezbędnego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Skorzystanie z outsourcingu księgowego jest zatem bardzo opłacalne, bo płacimy tu wyłącznie za wykonaną usługę, unikając wszelkich dodatkowych kosztów.

Gwarancja profesjonalnie wykonanych usług

Decydując się na współpracę z dobrym biurem rachunkowym można mieć pewność, że swoje dokumenty powierza się w ręce specjalistów posiadających odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Profesjonalne biura księgowe zatrudniają najlepszych specjalistów i dbają o regularne szkolenia swoich pracowników. Szeroka wiedza i doświadczenie są gwarancją bezpieczeństwa oraz rzetelności świadczonych usług. Przed podjęciem decyzji o wyborze danego biura warto jest sprawdzić, czy posiada ono certyfikat Ministerstwa Finansów oraz czy ma wykupione ubezpieczenie OC, które gwarantuje pokrycie kosztów ewentualnie popełnionych błędów.

W woj. mazowieckim godnym polecenia biurem rachunkowym jest CALCULO z Piaseczna, które oferuje kompleksowe usługi księgowo-podatkowe. Firma stawia na długotrwałe relacje oparte na zaufaniu i wzajemnym szacunku. W pracy wykorzystuje najnowsze systemy, które gwarantują poprawność rozliczeń i bezpieczeństwo przechowywanych danych. CALCULO jest otwarte na możliwość współpracy zdalnej, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

Opracowanie:
Piaseczno, Armii Krajowej 2
tel. 533 423 331
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz