Materiał Partnera

Księgowość pełna i uproszczona – czym się różnią?

Księgowość pełna i uproszczona – czym się różnią?

Mali i średni przedsiębiorcy najczęściej decydują się na księgowość uproszczoną. Często wynika to po prostu z braku wiedzy na temat pełnej księgowości. Tymczasem może się okazać, że taki sposób rozliczeń będzie dla nas korzystniejszy. Żeby jednak poprowadzić taką księgowość, niezbędne będzie nam dobre biuro rachunkowe. Na czym polega pełna księgowość i czym różni się od księgowości uproszczonej?

Pełna czy uproszczona?

Księgowość uproszczona jest dość prosta i tania – jeśli mamy odpowiednio dużo samozaparcia i prowadzimy własny mały biznes, możemy nawet poprowadzić ją samodzielnie. Taka księgowość jest jednak przeznaczona głównie do naliczania podatków. Tymczasem pełna księgowość to narzędzie znacznie bardziej rozbudowane, które może służyć także do analizy działalności firmy. Do prowadzenia pełnej księgowości zobowiązane są spółki partnerskie, spółki jawne osób fizycznych, spółki cywilne osób fizycznych, a także osoby fizyczne, które powadzą działalność gospodarczą. Inni przedsiębiorcy mogą ten sposób księgowości po prostu wybrać. Pełna księgowość jest co prawda bardziej skomplikowana, ale także daje nam wiele dodatkowych możliwości. Prowadzenie takiej księgowości najlepiej powierzyć specjalistom.

Doświadczona i wykwalifikowana kadra daje gwarancję solidności i wysokiej jakości wykonania powierzonych zadań. Potrafimy dostosować się do specyfiki każdej firmy, unikamy szablonowego podejścia do klienta. Zapewniamy stuprocentową poufność wszelkich informacji, które dotyczą naszych klientów, zarówno w czasie współpracy, jak i po jej zakończeniu – podkreśla właścicielka firmy Alkabar Sp. z o.o.

Korzyści z pełnej księgowości

W porównaniu z księgowością uproszczoną pełna księgowość to bardzo rozbudowany i złożony system, który pozwala na dokładne ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń gospodarczych, które składają się na rachunkowość. Dzięki temu pełna księgowość może służyć nie tylko naliczaniu podatku, ale też pozwala na tworzenie spójnego obrazu finansowego naszego przedsiębiorstwa. Analizując ją, możemy podejmować ważne decyzje, wpływające na szybszy rozwój przedsiębiorstwa. Prowadzenie pełnej księgowości pozwala na bardziej efektywne zarządzanie firmą. Jeśli więc mamy taką możliwość, powinniśmy zdecydować się na prowadzenie pełnej księgowości. Choć wymaga ona większej precyzji, wiedzy i jest po prostu droższa, to jest sprawdzonym narzędziem, pozwalającym na pełną kontrolę nad przedsiębiorstwem – dzięki takiej księgowości możemy po prostu bardziej rozważnie inwestować i unikać niepotrzebnych kosztów.
Opracowanie:
Łódź, Piotrkowska 121 lok. 21
tel. 42 633 96 06
Oceń artykuł (2)
1.5
Komentarze
Dodaj komentarz