Artykuł sponsorowany

Księgowość online kontra tradycyjne biuro

Księgowość online kontra tradycyjne biuro

Tradycyjne biuro rachunkowe czy może zyskująca coraz większą popularność księgowość online? Przed tym dylematem staje coraz większa grupa przedsiębiorców. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje atuty. Niemniej jednak przed dokonaniem wyboru trzeba się dobrze zastanowić zestawiając mocne i słabsze strony obu form obsługi księgowej. I właśnie tym zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe?

Model współpracy ze stacjonarnym biurem rachunkowym z pewnością zna każdy przedsiębiorca. Po prostu raz w miesiącu należy dostarczyć do biura wszystkie dokumenty związane z zakupami i sprzedażą. Dokumenty te są niezbędne do prawidłowego rozliczenia finansowego. Pracownik biura wprowadza dokumenty do systemu księgowego. W następnym kroku dokonuje ich księgowania. Przyjmując dokumenty od przedsiębiorcy i wprowadzając je do systemu biuro rachunkowe bierze na siebie odpowiedzialność związaną z ich poprawnym rozliczeniem. Dużym atutem jest oczywiście wiedza i doświadczenie pracowników biura rachunkowego. I nie chodzi tylko o poprawne księgowanie dokumentów. W wielu przypadkach biuro rachunkowe pełni także rolę doradczą w kwestiach związanych z kosztami i przychodami firmy. Ponadto pracownicy biura będą regularnie przypominać przedsiębiorcy o wszystkich terminach dotyczących nie tylko złożenia dokumentów, ale na przykład zapłaty podatku VAT czy zaliczki na podatek dochodowy. 

I wreszcie warto podkreślić, że wielu przedsiębiorców, nie znając się na rachunkowości, nie czuje się pewnie samodzielnie dokonując rozliczeń w firmie. W takiej sytuacji stacjonarne biuro, do którego można pojechać i na miejscu rozwiać wszystkie wątpliwości, jest na wagę złota.

W tym miejscu nie można zapomnieć o jeszcze jednej, ważnej i szalenie stresującej kwestii. Chodzi oczywiście o kontrolę z urzędu. W przypadku zawiadomienia o takiej kontroli odbędzie się ona w biurze rachunkowym, które obsługuje daną firmę, a nie w siedzibie przedsiębiorcy. Dzięki temu funkcjonowanie firmy nie będzie ani przez chwilę zakłócane, a właściciel z pewnością uniknie zdenerwowania i wielu stresów z tym związanych.

Jakie zalety ma księgowość online?

Oczywiście księgowość online również posiada pewne zalety, które dla określonej grupy przedsiębiorców mogą okazać się przeważające. Przede wszystkim korzystanie z usługi online sprawia, że właściciel firmy nie musi osobiście zawozić dokumentów do siedziby biura. Jest to z pewnością oszczędność czasu. Z drugiej strony zaoszczędzony czas musi poświęcić na samodzielne wprowadzenie dokumentów do systemu. Bez odpowiedniej wprawy staje się to dosyć żmudnym zadaniem. Pewnym ułatwieniem jest fakt, że systemy księgowości online posiadają także moduł do wystawiania faktur. Dzięki temu wystawiając dokument sprzedaży trafia on bezpośrednio do systemu. Niestety system online, do którego wprowadzamy dokumenty sprzedaży i księgujemy je, nie będzie w stanie wychwycić naszych błędów. To sprawia, że przedsiębiorca musi zagłębić się w przepisy z zakresu rachunkowości i wyjść niejako poza swoje kompetencje.

Podsumowując wszystkie „ZA” i „PRZECIW” trzeba stwierdzić, że dużo bardziej bezpiecznym i komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług tradycyjnego biura rachunkowego. Bezpieczeństwo i komfort rosną wraz z wielkością firmy szukającej usług biura rachunkowego i stopniem skomplikowania zachodzących w niej procesów księgowych. Wybierając księgowość „stacjonarną” warto zapoznać się z ofertą Centrum księgowe Joanna Braumann. Szeroki zasób wiedzy, doświadczenie oraz długa lista współpracujących firm są najlepszym potwierdzeniem kompetencji biura rachunkowego.

Centrum Księgowe Joanna Braumann - księgowość na najwyższym poziomie!

Firma Centrum Księgowe, prowadzona przez mgr Joannę Braumann, znajduje się w Dzierżoniowie, w województwie dolnośląskim, w Polsce. Specjalizuje się w oferowaniu kompleksowych usług z zakresu rachunkowości i kadr, zarówno dla nowych przedsiębiorców, jak i tych, którzy prowadzą już działalność gospodarczą. Wśród usług oferowanych przez Centrum Księgowe można wymienić: prowadzenie ksiąg handlowych, ksiąg przychodów i rozchodów, obsługę ryczałtową, kadry i płace, ZUS, BHP, biznesplany oraz pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej.

Opracowanie:
Dzierżoniów, Nowowiejska 61A lok. A
tel. 74 645 62 12
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać