Materiał Partnera

Księgowa online – jak działa biuro rachunkowe w sieci?

Księgowa online – jak działa biuro rachunkowe w sieci?

Prowadząc własny biznes, wciąż musimy zmagać się z brakiem czasu. Nie wystarcza go nie tylko na dopełnienie wszystkich formalności, ale i dla rodziny. Żeby chociaż chwilę móc poświęcić najbliższym, część obowiązków warto powierzyć podwykonawcom. Dlatego swoje finanse przekażmy pod opiekę księgowej, a potrzebne dokumenty dostarczmy przez Internet.

Finanse w sieci

Na początek kilka słów o tym, na czym polega księgowość online. To usługa, z której mogą korzystać przedsiębiorcy prowadzący mikro i małe firmy. Najbardziej polecana jest firmom, których przychód pochodzi z bardzo dużej liczby dokumentów, opiewających na małe kwoty. W takiej sytuacji księgowość online jest bardzo korzystna, bo kosztuje mniej niż pomoc tradycyjnego biura rachunkowego, wyceniającego swoje usługi w zależności od liczby dokumentów. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że wszystkie dokumenty mamy w sieci, czyli pod ręką. Możemy do nich sięgnąć w każdej chwili – z komputera w pracy, domowego laptopa albo po prostu używając smartfona.

Funkcjonalnie i szybko

Księgowość online ma bardzo wiele funkcji. Można w ten sposób wystawiać faktury, rejestrować wszelkie koszty i przychody, obliczać zobowiązania podatkowe, a także generować gotowe dokumenty, takie jak deklaracje PIT i VAT. Możliwości, które daje nam księgowość online, zależą od tego, na usługi jakiego biura rachunkowego się zdecydujemy. Trzeba jednak pamiętać, że prowadzenie księgowości online czasem może być dla nas pułapką – im bardziej zaawansowane procedury możemy realizować samodzielnie, tym więcej obowiązków przyjmujemy na własne barki.

Dla tradycjonalistów

Jeśli boimy się dużego natłoku obowiązków i odpowiedzialności, związanej z niemal samodzielnym prowadzeniem księgowości swojej firmy, możemy skorzystać z usług tradycyjnego biura rachunkowego. To wygodne rozwiązanie – księgowy zajmuje się wszystkimi formalnościami, związanymi z naszymi finansami, a my mamy spokojną głowę i możemy się bardziej zaangażować w prowadzenie biznesu. Najlepsze rozwiązanie zwykle leży jednak pośrodku – możemy skorzystać z usług biura rachunkowego, które prowadzi także księgowość online. Wtedy to od nas zależy, w jakim zakresie my będziemy opiekować się swoimi dokumentami, a co wezmą na siebie profesjonaliści. Takie rozwiązanie łączy w sobie zalety księgowości online i tradycyjnych, sprawdzonych biur rachunkowych. Możemy z niego skorzystać, decydując się na usługi takiej firmy jak biuro rachunkowe Agmar Consulting. A. Gacyk. Pracują tam doświadczeni księgowi, którzy szeroką, fachową wiedzę łączą z nowoczesnym podejściem do klienta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz