Artykuł sponsorowany

Księgowa Bogusława Lewandowska – pomoc w wyborze formy opodatkowania działalności

Księgowa Bogusława Lewandowska – pomoc w wyborze formy opodatkowania działalności

Planujesz założyć działalność gospodarczą? Nie ważne, czy będzie to jednoosobowa firma, czy też spółka – konieczny jest wybór odpowiedniej formy opodatkowania. Tylko w ten sposób możesz legalnie prowadzić działalność oraz prawidłowo obliczyć wysokość podatku dochodowego. Pomoc w wyborze najkorzystniejszej formy opodatkowania oferuje Bogusława Lewandowska – właścicielka biura księgowego.

Formy opodatkowania działalności

Jedną z najprostszych form opodatkowania działalności jest karta podatkowa. Wszystko to dzięki niezmiennej stawce podatkowej, której wysokość zależna jest od miejsca prowadzenia działalności (miejscowości), ilości zatrudnionych pracowników oraz rodzaju świadczonych usług. Wybór tej formy odprowadzania podatku pozbawia nas możliwości korzystania z ulg podatkowych

– informuje pracownik biura Księgowa Bogusławy Lewandowskiej.

Podatek na zasadach liniowych polega na zastosowaniu niezmiennej stawki podatkowej – 19%. Przedsiębiorcy zobowiązani są do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, odliczania kosztów prowadzonej działalności, jednak nie mogą rozliczać się ze współmałżonkiem, ani korzystać z ulg.

Podatek na zasadach ogólnych obejmuje dwie stawki, w tym 17 i 32%. Zastosowanie wyższej stawki jest konieczne, kiedy dochody przekroczą próg 85 528 złotych. Ta forma opodatkowania daje nam najwięcej przywilejów, w tym możliwość korzystania z ulg i rozliczania się ze współmałżonkiem.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt to jedyna forma opodatkowania, w której wysokość podatku uzależniona jest od wysokości osiąganych przychodów. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy prowadzący indywidualną działalność gospodarczą oraz spółki osobowe.

Wśród zawodów wykluczonych z możliwości rozliczania się na zasadach ryczałtu znajdują się: właściciele aptek, osoby zajmujące się obrotem wartościami dewizowymi, wytwarzaniem wyrobów objętych akcyzą i handlem częściami do pojazdów mechanicznych.

Jeżeli nie wiesz, na jaką formę opodatkowania powinieneś się zdecydować – skorzystaj z porady Bogusławy Lewandowskiej!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz