Materiał Partnera

Książki religijne: droga do pogłębienia wiary

Książki religijne: droga do pogłębienia wiary

Duchowa sfera życia jest niezwykle ważna dla wielu z nas. To z niej czerpiemy siłę do pokonywania codziennych przeszkód i nadzieję na lepsze jutro. Aby w pełni skorzystać ze wsparcia, jakie daje religia, warto „zanurzyć się” w nią w pełni. Jak? Regularne uczestnictwo w nabożeństwach czy uczęszczanie na spotkania różnych organizacji chrześcijańskich to jedna z opcji. Inną są książki religijne, które pozwolą pogłębić wiarę.

Nie tylko Biblia

Najważniejszą książką dla każdego chrześcijanina jest oczywiście Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. To w Biblii zawarte są fundamenty wiary oraz odpowiedź na wszystkie nurtujące katolika pytania. Mimo to, biblijne historie i przypowieści mogą pozostawać niezrozumiałe – wiele z nich jest bardzo metaforycznych, a interpretacja wymaga pogłębionej wiedzy filozoficznej i teologicznej. Poza tym, nawet najbardziej gorliwy chrześcijanin prowadzi „normalne życie” i na co dzień zmaga się z wieloma sytuacjami – takimi, które mogą powodować zwątpienie, czy po prostu skłaniać do zadawania pytań.

Jak powinien się zachowywać katolik w miejscu pracy? Jak naśladować Chrystusa, podejmując codziennie trud wychowawczy? Jak odkryć piękno miłości w duchu chrześcijańskim? Co stanie się po śmierci? Choć rzeczywiście, Biblia może udzielić odpowiedzi na każde z tych pytań, warto sięgnąć także do licznych książek religijnych, dostępnych np. w księgarni Exodus. Pisane z chrześcijańskiej perspektywy, inspirują, podają mnóstwo przykładów i przekładają język Biblii na realia XXI wieku. Właśnie dlatego ich lektura to bardzo cenne doświadczenie dla każdego, kto chce się zatroszczyć o jakość swojego życia i zbudować silniejszą więź z Panem Bogiem.

Poszukaj przykładów, które pozwolą odmienić Twoje życie

Czasami życie w pełnej zgodzie z dekalogiem i innymi przykazaniami przekazywanymi nam przez Katechizm Kościoła Katolickiego bywa trudne. W rzeczywistości XXI wieku czeka na nas wiele pokus oraz zagrożeń. Aby się przed nimi uchronić, można sięgnąć do źródeł i zainspirować się życiem innych, którzy zachowali swoją niezłomność. W księgarniach katolickich znaleźć można szeroką gamę książek biograficznych – życiorysów świętych oraz błogosławionych. Ich lektura to bardzo wartościowe doświadczenie, nie tylko dla katolików.  A to dlatego, że postawy prezentowane np. przez św. Jana Pawła II, Matkę Teresę, Maksymiliana Kolbego czy Siostrę Faustynę – ich niezłomność i wierność własnym ideałom to wartości uniwersalne. Warto więc zamówić i oddać się wartościowej rozrywce, która pozwoli poszerzyć horyzonty życia duchowego.

Opracowanie:
Lublin, prym. Wyszyńskiego 9
tel. 81 534 63 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz