Materiał Partnera

Książki medyczne – nie tylko dla studentów medycyny

Książki medyczne – nie tylko dla studentów medycyny

Biorąc pod uwagę mnogość publikacji medycznych dostępnych na rynku, możemy z całą pewnością stwierdzić, że każdy z tematów związanych z tą szeroką dziedziną został już poruszony. I to parokrotnie, na kilka sposobów. Od naukowego przez popularnonaukowy po pseudonaukowy. Jeśli więc chcemy choćby hobbystycznie poczytać o metodach leczniczych, historii medycyny czy danym schorzeniu, na pewno w końcu znajdziemy coś dla siebie. Gdzie można to znaleźć?

Specjalistyczne księgarnie medyczne

Szukając w Sieci książki z dziedziny medycyny, niezależnie od specjalizacji, z pewnością trafimy w końcu do księgarni internetowej. Jedną z takich księgarni jest Medpharm Polska sp. z o.o. Wyróżnia ją jednak fakt, że prócz prowadzenia sprzedaży publikacji medycznych, połączona jest z wydawnictwem. Dbając o wysoki poziom wydawanych książek zapewnia kompleksowe pokrycie problematyki z wielu zakresów, m.in. kosmetologii, pielęgniarstwa, opieki farmaceutycznej czy technologii leków. Poradniki, kompendia i podręczniki pomagają nie tylko studentom, którzy dopiero nabywają niezbędną wiedzę, ale także osobom już praktykującym zawody okołomedyczne. Rynek pracy oraz zmieniająca się technologia wymuszają ciągłe zwiększanie naszych kwalifikacji oraz aktualizowanie wiedzy.

Gdzie zdobywać wiedzę z zakresu medycyny?

Chociaż powszechnie sądzi się, że Internet zawiera większość wiedzy zdobytej przez ludzkość, rzetelne informacje nie są łatwe do znalezienia. Wiele artykułów medycznych tworzonych jest przez całkowitych laików i stanowi w zasadzie powielenie powtarzanych od wielu lat mitów. Informacje znalezione w Sieci mogą być więc mało wiarygodne lub po prostu przestarzałe. Dbając o to, by wykonywać swoje obowiązki lekarskie, pielęgniarskie czy farmaceutyczne jak najlepiej, musimy korzystać z najnowszych publikacji uznanych autorytetów. Zwiększa to naszą wiarygodność oraz pewność siebie, a także bezpieczeństwo pacjentów, podopiecznych oraz klientów. Jest to szczególnie istotne również wtedy, jeśli medycyną interesujemy się wyłącznie hobbystycznie. Nie mamy wówczas dostępu do sylabusów oraz dobrych rad profesorów wykładających na uczelniach, którzy mogliby polecić godne uwagi publikacje naukowe. Powielanie mitów oraz niesprawdzonych doniesień jest zaś skrajnie niewłaściwą praktyką mogącą doprowadzić nie tylko do popełnienia licznych gaf towarzyskich, ale także przykrych konsekwencji zdrowotnych. Opieranie się na sprawdzonych źródłach oraz profesjonalnych wydawnictwach medycznych to podstawa poszerzania wiedzy w tym zakresie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz