Materiał Partnera

Książki i ich wartość kolekcjonerska

Książki i ich wartość kolekcjonerska

Książki - znakomite źródło wiedzy, ale też sposób na relaks i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Mogą być pasją na całe życie. Pojawiają się kolejne tytuły, rosną całe kolekcje i … no właśnie. Wcześniej czy później każdy z nas, moli książkowych, ma ten sam problem. Brak miejsca. Są też sytuacje kiedy w rozmaitych życiowych okolicznościach przypada nam w udziale księgozbiór, z którym nie za bardzo mamy co zrobić, bo to np. „nie nasza dziedzina”. Zdarzają się też po prostu nietrafione prezenty, czy zwyczajnie – wiemy, że do danej książki nie wrócimy. Kiedy stwierdzamy, że trzeba zrobić jakiś porządek, kontakt z antykwariatem to dobra opcja. Pozwala na ponowne wykorzystanie miejsca i zdobycie środków na nowe książki bądź inne potrzeby. Załoga Antykwariatu Exlibris interesuje się zdobywaniem książek o bardzo różnej tematyce. Nie ma znaczenia, czy są to starodruki czy też książki przedwojenne bądź współczesne; czy  to komiksy, bajki dla dzieci, książki historyczne, sensacyjne lub techniczne. Każda z nich ma u nas szansę znaleźć nowego właściciela, któremu będzie służyła.

Na co w takim razie zwraca się uwagę przy zakupie?

O wartości książki nie decyduje jedynie wiek. Sam fakt, że wydana została dawno temu, nie zawsze oznacza, że jest cenna. Zdecydowanie bardziej liczy się  tematyka książki oraz nakład, który wyprodukowano.

Dlatego właśnie książka bardziej współczesna, ale poszukiwana i od dawna nie wznawiana, ma nierzadko sporą wartość. Bardzo ważny, choć nie decydujący, jest również stan techniczny, w jakim książka się znajduje. Dlatego niezwykle istotne są warunki, w których przechowuje się swoje zbiory.  Destrukcyjna dla książek jest np. wilgoć. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne również może uszkodzić jego strukturę. Papier niezwykle podatny jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozdarcia. Stan, w jakim znajdują się strony oraz okładka książki, będzie bezpośrednio rzutował na jej ostateczną cenę.

Popularność autora książki czy jej tematyka ma również swoje znaczenie, choć to akurat lubi się zmieniać :). Jak to wygląda w praktyce?

  • Po pierwsze – zapraszamy serdecznie do kontaktu Antykwariatem. Jak Państwu wygodniej, czy to za pomocą poczty elektronicznej, czy dzwoniąc, bądź też odwiedzając nas osobiście. Wszelkie potrzebne dane kontaktowe znajdziecie Państwo na naszych stronach: www.antykwariat-exlibris.pl oraz www.antykwariat-exlibris.com.
  • Po drugie - zapoznamy się z książkami, które Państwo zaoferują do sprzedaży. Sposoby są rozmaite. Można je dostarczyć osobiście, przegląd robimy na miejscu i od razu. Dobrym pomysłem jest też dostarczenie do Antykwariatu samego wykazu tytułów i autorów książek do zbycia (wiadomo – wiedza waży :) ). Wykaz może być w formie listy, może też być zdjęciem grupowym książek, na którym widoczne będą  tytuły. Po zapoznaniu się z ofertą można przystąpić do wyceny książek. Jeśli mamy do czynienia z większymi księgozbiorami, możemy wybrać się na wcześniej umówione miejsce i termin osobiście. Słowem – dostosujemy się do Państwa.
  • Po trzecie i ostatnie – za zakupione książki rozliczamy się gotówką i od razu.

Dlaczego antykwariat?

Drodzy Państwo, skorzystanie z oferty antykwariatu daje korzyści każdej ze stron. Sprzedający w szybki i łatwy sposób może sprzedać książki, które mu się nie przydadzą, książka ma szansę trafić w ręce nowego szczęśliwego Czytelnika, a my będziemy mogli nadal łączyć pracę z pasją :). Chętnie służymy pomocą tak przy zakupie jak i sprzedaży książek.

Opracowanie:
Świdnica, Przechodnia 5
tel. 74 640 60 52
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz