Materiał Partnera

Książka w ręku i na ekranie. eBook i wydawnictwo

Książka w ręku i na ekranie. eBook i wydawnictwo
Nieznajomość prawa szkodzi – ta stara maksyma wciąż nie traci na aktualności. Nie wynika z niej, że wszyscy musimy być ekspertami, jednak powinniśmy się orientować w obowiązujących przepisach z dziedziny, którą się zajmujemy. Błędów popełnianych z czystej niewiedzy np. w rozliczeniach podatkowych nie usprawiedliwia wymówka „nie wiedziałem”. A koszty popełnianych pomyłek mogą słono kosztować.Dlatego każda osoba na co dzień zajmująca się rachunkowością, księgowością i w ogóle finansami, musi stale doszkalać się i podnosić swoje kompetencje. Prawo podatkowe zmienia się bardzo dynamicznie i jest wystarczająco skomplikowane, by potknąć się w dowolnym miejscu rozliczenia. Z pomocą przychodzą specjalistyczne wydawnictwa, jak np. Oficyna Wydawnicza UNIMEX, która każdego roku przygotowuje kompleksowe zestawienie i omówienie nowelizacji ustaw w przystępnych formach poradników i komentarzy.Wydawnictwa w formie papierowej


Propozycje w formie książkowej to najbardziej popularna, tradycyjna metoda utrwalania i przekazywania wiedzy przez oficyny wydawnicze. Dobrze znane wszystkim, nawet najstarszym pokoleniom książki nie stanowią wyzwania w sposobie użytkowania, dlatego cieszą się niesłabnąca popularnością. Kolejne tomy papierowych wydawnictw traktowane są przede wszystkim jako źródło wiedzy, ale też stanowią swego rodzaju ozdobę biura. Nowocześniejsi przedsiębiorcy nie zawsze doceniają ten „fizyczny” aspekt podręczników i właśnie oni coraz częściej skłaniają się do zakupu materiałów w formie cyfrowej.Praktyczne e-booki


Największą zaletą e-booków jest ta sama cecha, która zniechęca do nich tradycjonalistów, czyli niematerialna forma. Zakup e-booka nie wiąże się z wejściem w posiadanie przedmiotu, a zatem nie pojawia się tu problem przesyłki. Treści zawarte w podręczniku tego typu dostępne są dla czytelnika natychmiast po dokonaniu zakupu, dzięki możliwości zalogowania się w specjalnym systemie. Również samo korzystanie z wydawnictwa cyfrowego jest bardzo wygodne – przekonuje specjalista z Oficyny Wydawniczej UNIMEX.


Aktywny spis treści oraz opcja wyszukiwania interesujących nas treści za pomocą domyślnych narzędzi, pozwalają szybko i sprawnie poruszać się nawet po bardzo rozległym tekście. Bez ręcznego wertowania stron, w zaledwie kilka sekund. Dodatkowe funkcje pozwalają na zaznaczanie najważniejszych treści, kopiowanie i robienie notatek na marginesach. Jedynym wymogiem do korzystania z e-booków jest posiadanie komputera z dostępem do Internetu i podstawowa znajomość jego obsługi.


A zatem, czy książki w formie elektronicznej są lepsze? Trudno odpowiedzieć sobie na tak zadane pytanie. Wybór najwłaściwszej formy dostępu do wiedzy zależy przede wszystkim od osobistych preferencji czytelnika. Z pewnością wydawnictwa cyfrowe stanowią interesującą alternatywę, szczególnie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie wygodę i możliwość sięgania po wiele informacji za pośrednictwem wyłącznie jednego urządzenia – swojego komputera.


 


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz