Materiał Partnera

Książka – idealny prezent na każdą okazję

Książka – idealny prezent na każdą okazję

Kupując komuś książkę, dajemy mu przygodę, relaks i chwilę dla siebie. To jeden z najpiękniejszych prezentów. Najlepiej poszukać go w dobrej tradycyjnej księgarni.

Przygody na kanapie

Dobra lektura to najlepsze towarzystwo na długi, przyjemny wieczór. Dzięki niej, bez ruszania się z kanapy, możemy poznawać historie nowych ludzi i zwiedzać świat. Polski poeta Józef Czechowicz powiedział: Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”. Trudno odmówić temu stwierdzeniu słuszności. W końcu czytając książki, z każdą lekturą możemy przeżywać nową przygodę w zupełnie innej części świata. Żaden człowiek, nawet dysponujący sporymi pieniędzmi, nie może sobie pozwolić na tak intensywne życie – w poniedziałek zagadka kryminalna w Londynie, we wtorek reportaż z Kongo, a w środę historia miłosna ze środkowej Europy.

Nie tylko dla moli książkowych

Może się wydawać, że sprezentowanie książki komuś, kto na co dzień niewiele czasu poświęca na lekturę, to kiepski pomysł. To jednak nie musi być prawda. Jeśli wybierzemy odpowiednią opowieść, możemy bardzo wpłynąć na życie osoby, którą obdarowujemy. Być może właśnie ta książka, którą podarujemy bliskiej osobie, zostanie z nią przez całe życie? Żeby kupić tak trafiony prezent, będziemy jednak potrzebować fachowej porady. Im więcej wiemy o osobie, do której ma trafić kupiona przez nas książka, tym lepiej. Przyda się jednak też ktoś posiadający szeroką wiedzę na temat różnych pozycji pojawiających się ostatnio na półkach. Najlepiej doradzi nam prawdziwy, doświadczony księgarz, który do swojej pracy podchodzi z pasją.

Urok prawdziwej księgarni

Dziś większość księgarń należy już do dużych sieci. Takich prawdziwych miejsc z duszą, w których naprawdę czuje się miłość do książek, jest coraz mniej. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego tej magii mogą szukać w Odeon s.c. Księgarni, która istnieje od lat 70. To miejsce z bogatą historią i szerokim asortymentem. Na półkach znajdziemy reportaże, beletrystykę, romanse, kryminały – setki pasjonujących opowieści. Księgarnia zajmuje się też sprzedażą podręczników szkolnych i pomocy naukowych, dzięki którym znacznie łatwiej jest odrobić lekcje czy przygotować się do sprawdzianu. To prawdziwa, tradycyjna księgarnia z duszą, dlatego koniecznie trzeba ją odwiedzić. Zakupy w takich miejscach to prawdziwa przyjemność i okazja do spotkania z ludźmi, dla których książki są pasją. Pracownicy księgarni z łatwością podpowiedzą nam, jaka lektura będzie idealna jako podarunek dla kogoś bliskiego.

Opracowanie:
Ostrowiec Świętokrzyski, Polna 27
tel. 41 262 77 45
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz