Materiał Partnera

Kserokopiarka - Twój ważny pomocnik w pracy

Kserokopiarka - Twój ważny pomocnik w pracy

Kserokopiarki to niezastąpione urządzenia, które pozwolą Ci na szybkie tworzenie kopii notatek, dokumentów i znaków graficznych. Wynalazcą kopiowania jest fizyk Chester Carlson, na szeroką skalę kopiarki jako pierwsza zaczęła produkować korporacja Xerox. Pierwszą, eksperymentalną kopię wykonał Carlson w 1938 roku, natomiast w Polsce kserokopiarki zaczęły zdobywać popularność w latach siedemdziesiątych. Dzisiejsze urządzenia są nowoczesne i wielofunkcyjne.

Kserokopiarki analogowe i cyfrowe

Obecnie funkcjonują różnorodne modele kserokopiarek, można je podzielić najprościej na urządzenia analogowe oraz cyfrowe. Coraz bardziej popularne stają się te drugie, gdyż oprócz funkcji kopiowania, mogą także drukować oraz skanować dokumenty, wiele z nich przesyła także faksy. W ten sposób np. kserokopiarki Minolta wspierają kompleksowo pracę każdego biura.

Co zrobisz za pomocą nowoczesnej kserokopiarki?

Urządzenia cyfrowe mogą przydać się w domu, w małej firmie, jak i w wielkiej korporacji. Dzięki nowoczesnej technologii nie zajmują wiele miejsca, a łączą w sobie funkcje wielu kosztownych urządzeń. Nowoczesna kserokopiarka cyfrowa będzie kopiować i drukować w czerni oraz bieli, a także kolorze. Świetnie drukuje, faksuje i skanuje, można łatwo nią sterować i dostosowywać poszczególne elementy do wymagań użytkownika. Należy także wspomnieć o urządzeniach, które mogą działać jak drukarki sieciowe. Dzięki zdobyczom techniki możemy dziś łatwo przesyłać dokumenty do druku bezpośrednio z telefonów, tabletów i komputerów.

Bardzo pożyteczna jest tzw. funkcja duplex, dzięki której możliwe staje się jednoczesne drukowanie dwustronne; dzięki nowoczesnym funkcjom można także zszywać, dodawać okładki i przekładki, umieszczać znaki wodne. W zależności od modelu urządzenia, masz możliwość bezpośredniego drukowania plików różnych formatów, na przykład PCL, TIFF, PDF, PS, XPS czy zaszyfrowanych plików PDF. Możesz drukować z USB lub też skanować do pamięci USB czy do e-maila. Xero-Serwis to firma, w której uzyskasz fachową poradę i zakupisz urządzenie idealne dla Twojego domu czy firmy. Tu możesz także zostawić swoją kserokopiarkę, by została szybko i fachowo naprawiona.

Czym kierować się przy wyborze nowego urządzenia?

Trzeba zastanowić się, czego chcemy, co jest najbardziej istotne w naszej pracy i pod tym kątem wybrać kserokopiarkę, tak by była dobrze dopasowana do potrzeb naszej firmy i była w pełni wykorzystywana. Trzeba sprawdzić funkcje urządzenia, dopasować jej wielkość, rozważyć koszty związane z eksploatacją. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie co najmniej kilku ofert lub wybrać się do cenionego specjalisty od kserokopiarek.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz