Artykuł sponsorowany

Kryteria wyboru żelazka przemysłowego

Kryteria wyboru żelazka przemysłowego

Żelazka przemysłowe wykorzystywane są w zakładach, gdzie prasowanie jest jedną z podstawowych usług dostarczanych klientom. Przede wszystkim są to pralnie, ale nie tylko. Coraz częściej urządzenia te są spotykane w zakładach krawieckich, szwalniach, a nawet większych salonach ślubnych czy butikach. Na rynku dostępne są różne rodzaje żelazek przemysłowych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu?

Rodzaje żelazek przemysłowych

Najpopularniejszymi modelami są żelazka elektryczne oraz parowe. Nie jest to jednak jedyna możliwość, z jakiej mogą skorzystać specjalistyczne zakłady. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się między innymi na żelazka ergonomiczne do prasowania sucho. Dwa pierwsze typy wybierane są przez większość firm, jednak jak się okazuje, to ostatni rodzaj w niektórych sytuacjach będzie najwygodniejszy.

Czym charakteryzują się żelazka parowe i elektryczne?

Większość zakładów, w których istnieje potrzeba prasowania, wykorzystuje modele parowe lub elektryczne. Ich popularność określana jest na tym samym poziomie. Co więcej, obecnie to rozróżnienie coraz częściej zanika, ponieważ producenci oferujący przemysłowe wyposażenie proponują żelazka elektryczno-parowe, które są połączeniem dwóch technologii, co jest zdecydowanie wygodniejsze. To, czym charakteryzuje się ten rodzaj produktów to przede wszystkim:

  • specjalny kształt urządzenia, który ułatwia prasowanie nawet w trudno dostępnych miejscach,
  • długi przewód umożliwiający przemieszczanie się po pomieszczenie np. podczas prasowania bardzo dużego materiału,
  • specjalna ochrona zapobiegająca poparzeniu się przez osobę, która obsługuje żelazko.
Jak podkreśla specjalista z firmy OMB GROUP sp. z o.o.: System parowy jest bardzo przydatny w przypadku materiałów grubszych lub podczas prasowania kilku warstw materiału jednocześnie. Jest to oszczędność czasu i zdecydowane ułatwienie dla pracownika – dodaje. Para wyrzucana jest z dużą mocą przez równomiernie rozlokowane otwory, przez co materiał staje się bardziej podatny na działanie żelazka i z łatwością można go rozprasować. Żelazka elektryczno-parowe z uwagi na możliwość uniwersalnego zastosowania są najchętniej wykorzystywane w pralniach, gdzie liczy się szybkość wykonywanych usług.

Nowoczesne żelazka ergonomiczne

Zdecydowanie rzadziej spotykane, aczkolwiek wykorzystywane w ostatnich latach znacznie częściej, są żelazka ergonomiczne, które można stosować do prasowania na sucho. Znajdą one swoje zastosowanie między innymi w pracowniach krawieckich czy salonach ślubnych. Ten rodzaj żelazek polecany jest zwłaszcza do delikatnych materiałów lub podszewek ubrań. Sucha para delikatnie działa na powierzchnię prasowaną, dzięki czemu nie ma obawy o jej uszkodzenie.

Wybór odpowiedniego żelazka przemysłowego powinien być uzależniony od rodzaju działalności. Właściciele salonów sukien ślubnych raczej nie powinni stosować żelazek elektryczno-parowych z obawy przed zniszczeniem delikatnych materiałów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz