Materiał Partnera

Kryteria wyboru wózka spacerowego

Kryteria wyboru wózka spacerowego

Na rynku jest ogrom marek, z których każda chce się zaprezentować jak najlepiej. Opinie w sieci bywają sprzeczne. Jedni zadowoleni z wyboru swojego wózka, a inni wręcz przeciwnie. Jak wobec tego natłoku informacji kupować, żeby być zadowolonym, zapewnić dziecku bezpieczeństwo i zachować oszczędności? Opowiemy dziś o kryteriach wyboru wózka spacerowego – tego, który będzie Wam służył najdłużej.

Wózek spacerowy – niby niewielka rzecz. Wydawałoby się, że ma przed sobą proste zadanie umożliwić Wam spacer z dzieckiem. Rzeczywistość pokazuje jednak, że do wyboru wózka należy podejść bardzo poważnie i przemyśleć swoje potrzeby oraz możliwości – informuje ekspert z firmy FajnyTowar.pl

Wózek spacerowy – zadania

Zanim jeszcze zabierzecie się za poszukiwania, musicie nastawić się na niejeden kompromis. Wózki spacerowe mają różne zastosowanie i są dopasowane do różnych potrzeb. W wymarzonej sytuacji możesz kupić kilka wózków – taki do sklepu, do biegania i do lasu. Do takiej inwestycji potrzebne są pieniądze – już pewnie wiesz, że wózki to niemały wydatek, oraz miejsce do przechowywania. Szczęśliwi posiadacze mieszkania w bloku nie mogą sobie pozwolić na nadprogramowy sprzęt. A jeśli w budynku nie ma windy, a sąsiedzi nie zgadzają się na pozostawienie wózka na parterze, to musicie mierzyć się z wnoszeniem go na wyższe piętra. Kluczowa tu będzie waga wózka, dobrze, żeby mama mogła wnieść go bez problemu. Inna sprawa, która zawęża pole poszukiwań to bagażnik samochodowy. Wózek po złożeniu musi się do niego zmieścić, inaczej jedyne co będziecie mogli zrobić, to wychodzić na długie spacery. A przecież trzeba nieraz zabrać brzdąca na zakupy do marketu. Kolejne kryterium wyboru to łatwość składania spacerówki. Przecież nie chcecie się każdorazowo mocować, tylko załatwić sprawę możliwie najszybciej, zwłaszcza kiedy maluch dokazuje w aucie lub pod domem.

Czym się kierować, wybierając wózek? Podsumowanie.

Najważniejszym kryterium wyboru wózka spacerowego jest styl życia Waszej rodziny, Wasze możliwości i ograniczenia. Oglądając wózki, zwróćcie uwagę na rozmiar, czy będzie dostatecznie kompaktowy, aby zmieścić się w aucie, w mieszkaniu. Czy po złożeniu jest na tyle poręczny, że jeden z rodziców poradzi sobie z wniesieniem go na górę, prowadząc jednocześnie maluszka za rękę (jeśli już chodzi). Odpinane kółka są praktyczne, kiedy na dworze słota i wjedziecie w błoto – łatwiej je umyć, nie brudząc przy tym całego domu. Zwróćcie uwagę na akcesoria do wózka, czy w lecie łatwo doczepicie parasol przeciwsłoneczny, a w zimie ocieplenie. Dobrze, aby daszek był regulowany w kilku poziomach i miał okienko, w którym zajrzysz do dziecka. W spacerówce będzie jeździło odwrócone. Codzienne życie młodych rodziców ułatwi kosz na zakupy, zlokalizowany pod wózkiem. Od rozmiaru kół będzie zależała łatwość prowadzenia, im większe, tym lepiej, odpinane pozwolą łatwiej zmieścić wózek do bagażnika. Sprawdźcie mechanizmy blokujące koła, czy są dostatecznie silne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz