Materiał Partnera

Krótki poradnik odświeżania wnętrza samochodu

Krótki poradnik odświeżania wnętrza samochodu

Dla wielu kierowców samochód to swoista wizytówka. Właśnie dlatego bardzo ważne dla nich jest, jak ich auto prezentuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Nie mówiąc już o tym, co znajduje się pod maską. W tym artykule skupimy się na tym, jak odświeżyć wnętrze samochodu, by wyglądało tak, jakby auto ledwo co wyjechało z salonu. A to wszystko mimo wielu lat użytkowania i setek przejechanych kilometrów!

Po pierwsze – rozejrzyj się wewnątrz samochodu

Zanim zabierzemy się do działania mających na celu doprowadzenie auta do idealnego, wymuskanego stanu, warto na samym początku rozpoznać wszelkie nieprawidłowości, które mogły się pojawić w trakcie korzystania z samochodu. Dzięki temu będziemy wiedzieli, co wymaga poprawienia, a o co nie trzeba się w ogóle martwić.

Największą uwagę zwróć na elementy ruchome i takie, z których najczęściej się korzysta. Dobrymi przykładami takich części są:

  • kierownica,
  • osłony przeciwsłoneczne,
  • osłona drążka skrzyni biegów,
  • osłona drążka hamulca ręcznego,
  • przyciski do sterowania wyposażeniem samochodu,
  • tapicerka.

Dopiero dobrze poznając wszelkie nieprawidłowości można stworzyć skuteczny plan renowacji wnętrza samochodu, który pozwoli doprowadzić je do idealnego stanu.

Elementy skórzane – jak sobie z nimi poradzić?

Wraz z kolejnymi latami użytkowania skóra może się coraz bardziej rozcierać, przez co traci na swoim kolorze i eleganckim, luksusowym wrażeniu, jakie dawała jeszcze w salonie samochodowym. Na rynku można znaleźć wiele preparatów i środków, które skutecznie zaradzą na tego typu problemy. Wśród nich można znaleźć:

  • płynną skórę,
  • specjalistyczne lakiery,
  • specjalne czyszczące farby.

Jednak w przypadku części, z którymi kierowca ma częsty kontakt, nie zdaje to egzaminu. O wiele skuteczniejsza okazuje się wymiana, której można dokonać w niemal każdym studiu napraw. Wybierając odpowiedni zakład, warto zainteresować się wykorzystywanymi częściami – wszelkie skórzane osłony powinny być wykonane solidnie, więc i muszą pochodzić od renomowanego producenta, jak np. firmy OR-SAT.

Jak odnowić wnętrze samochodu – części plastikowe

Plastik jest na tyle wdzięcznym tworzywem, że stosunkowo łatwo jest go odnowić. Żeby nasze działania w celu renowacji wnętrza samochodu odniosły długotrwały skutek, warto poświęcić im nieco czasu. Pierwszym, co należy zrobić, to dokładne wymycie wszystkich plastikowych elementów. Dopiero wtedy można przejść do korzystania z preparatów i środków, których tak dużo można znaleźć na rynku. Wśród nich warto zainteresować się pastami do winylu, dzięki którym odświeżenie wnętrza samochodu będzie miało skutek na o wiele dłuższy czas.

Po dokonaniu tego rodzaju zmian wnętrze naszego samochodu będzie nie do poznania. Nie można jednak zapominać, że w ciągu dalszego użytkowania mogą pojawić się kolejne otarcia i inne skazy. Warto to kontrolować, obserwować i w razie potrzeby podejmować niezbędne kroki.

Opracowanie:
Żary, św. Brata Alberta 9
tel. 68 470 72 38
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz