Artykuł sponsorowany

Kremacja zwłok – jakie są zalety takiego pochówku?

Kremacja zwłok – jakie są zalety takiego pochówku?

Choć kremacja zwłok nadal wzbudza w Polsce wątpliwości, to jest coraz częściej wybieraną metodą pochówku zmarłych. Wynika to m.in. z niewielkich kosztów przeprowadzenia tego typu pogrzebu. Nierzadko spopielanie ciała wybiera się w przypadku zgonu poza granicami kraju. W ten sposób o wiele łatwiej można sprowadzić zwłoki do Polski i przeprowadzić ceremonię pogrzebową. Co jeszcze warto wiedzieć o kremacji?

Jak przeprowadza się kremację zwłok?

Proces spopielania zwłok wykonuje się poprzez wykorzystanie przeznaczonego do tego celu pieca. Ciało zmarłej osoby poddaje się działaniu bardzo wysokich temperatur na czas około dwóch godzin. Powstałe w wyniku kremacji prochy przesypuje się następnie do wybranej przez bliskich urny. Zanim jednak zwłoki trafią do pieca kremacyjnego, muszą zostać odpowiednio przygotowane do takiej formy pochówku. Niezbędne jest usunięcie wszelkich elementów z tworzyw sztucznych i metali, które mogłyby zaburzyć proces spopielania.

Warto przy tym pamiętać, że nadal wiele zakładów pogrzebowych nie jest w stanie przeprowadzić kremacji zwłok. Wynika to z konieczności zakupu wspomnianego pieca kremacyjnego oraz uzyskania odpowiednich pozwoleń na przeprowadzanie spopielania ciał osób zmarłych. W odpowiedni sposób przystosowany do kremacji jest dom pogrzebowy Minos. Wraz z możliwością skremowania zwłok oferuje również szereg urn, w których złożyć można prochy. Nadal jednak taka możliwość jest znacznie rzadziej wybierana niż tradycyjny pochówek w trumnie. Co przemawia na korzyść kremacji?

Dlaczego warto poddać ciało zmarłej osoby kremacji?

Podstawowym atutem pochówku poprzez spopielanie zwłok jest koszt przeprowadzenia takiego procesu. Jest on znacznie niższy niż w przypadku typowego pogrzebu polegającego na złożeniu ciała w trumnie do wykopanego na cmentarzu grobu. Zakup urny to mniejszy wydatek od nabycia trumny, podobnie zresztą jak każdy inny element pochówku w formie kremacji zwłok. Jest ona także higienicznym i ekologicznym sposobem na pogrzebanie zmarłej osoby. Dzięki kremacji możliwe jest też umieszczenie prochów w kolumbarium.

Tym samym bliscy zmarłej osoby nie muszą decydować się na przygotowanie drogiego w wykonaniu nagrobka. Skromniejszy, choć nadal godny pochówek, to wybór coraz większej liczby Polaków. Należy też pamiętać, że kremacja nie jest procesem wykonywanym wbrew religii katolickiej. Poprzez spopielanie zwłok można przeprowadzić pogrzeb religijny lub świecki. Jak się więc okazuje, kremacja ma wiele zalet, pozostając metodą pozwalającą na godne pożegnanie bliskiej nam osoby.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz