Materiał Partnera

Kręgi betonowe – zastosowanie w budownictwie

Kręgi betonowe – zastosowanie w budownictwie

Prefabrykaty są chętnie stosowane na placach budowy, gdyż pozwalają znacznie przyśpieszyć czas powstania inwestycji. Wykorzystanie gotowych elementów, które powstały w fabryce i zostały dostarczone na budowę, to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające realizację projektu według szczegółowych wytycznych. Jednym z rodzajów takich prefabrykatów są kręgi betonowe. Do czego je można wykorzystać?

Czym są kręgi betonowe?

Kręgi betonowe to prefabrykaty wykonane z betonu lub żelbetony, które stosuje się głównie to budowy przepływów i studzienek. Dostępne są one w różnej wielkości i średnicy, w zależności od potrzeb projektu i przeznaczenia. Kręgi betonowe produkuje się na zamówienie, dzięki czemu można dopasować ich parametry do konkretnych potrzeb. Dla wzmocnienia struktury stosuje się zbrojenie i różnorodne zabezpieczenia, gdyż kręgi musza być odporne trudne warunki. Aby mieć pewność, że prefabrykaty przez długi czas zachowają się w pierwotnej formie, ich wykonanie warto zlecić profesjonalnej firmie takiej jak Tech-Bet Sp. z o.o. Elementy betonowe, stropy, ściany. Specjalizują się oni w produkcji prefabrykatów, wykorzystując przy tym nowoczesny sprzęt i sprawdzone metody.

Kręgi betonowe – zastosowanie

Ze względu na możliwość wyprodukowania kręgów według szczegółowych wytycznych, znajdują one szerokie zastosowanie w budownictwie. Ich średnica może zostać dopasowana do potrzeb projektowych. Dodatkowo prefabrykaty mogą zostać wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, posiadać dodatkowe wypustki czy zabudowane dno. Najczęściej kręgi betonowe wykorzystywane są w branży kanalizacyjnej i służą do budowy:

  • Szamba,
  • Studzienek kanalizacyjnych,
  • Studni,
  • Przepustów wodnych,
  • Studzienek wodomierzowych,
  • Rur przepływowych.

Kręgi betonowe mogą być ułożone pionowo i poziomo. W przypadku studzienek kanalizacyjnych montuje się do nich schodki lub produkuje pasujący właz. Ze względu na pełną automatyzację procesów produkcyjnych, kręgi betonowe mogą zostać wykonane nawet w niestandardowych wymiarach i wyposażone w nietypowe elementy użytkowe.

Czy warto stosować kręgi betonowe?

W przypadku tradycyjnych metod budowy studni czy kanału ściekowego, wszystkie prace wykonywane są na bieżąco. Kręgi betonowe wykonane z prefabrykatów powstają w fabryce, dlatego wszystkie etapy produkcji są na bieżąco monitorowane. Nie ma możliwości popełnienia błędu, gdyż cały proces przebiega ściśle według określonego projektu, a produkt końcowy musi spełniać restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz