Materiał Partnera

Kredyt hipoteczny - czy to dobre rozwiązanie?

Kredyt hipoteczny - czy to dobre rozwiązanie?

Zakup nieruchomości to poważne przedsięwzięcie, które tylko nieliczni są w stanie opłacić z własnych oszczędności. Większość decyduje się na pokrycie jedynie części inwestycji z zebranych środków – po resztę pieniędzy udajemy się do banku. W tej sytuacji bardzo często sięgamy po kredyt hipoteczny, który pozwala nam spełnić marzenie o własnym gniazdku. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Czym się kierować podczas wyboru kredytu hipotecznego? Podpowiadamy.

Nie postępuj pochopnie

Bez wątpienia zaciągnięcie kredytu to poważna sprawa, którą należy starannie przemyśleć. Pamiętajmy, że pośpiech jest w tej sytuacji złym doradcą i lepiej dokładnie przeanalizować sytuację, niż zdecydować się na pożyczkę, której spłata będzie dla nas bardzo trudna. Banki oferują dużo propozycji, a w ich gąszczu łatwo się zgubić. Jeśli czujesz, że potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, skontaktuj się z zaufanym doradcą finansowym jak Radosław Kremzer w Bielsko-Białej, w województwie śląskim. Doradca weźmie pod uwagę Twoją sytuację finansową oraz potrzeby i znajdzie dla Ciebie najlepsze oferty dostępne na rynku.

Kredyty hipoteczne – wady i zalety

Kredyty hipoteczne cieszą się ogromnym powodzeniem i sięga po nie mnóstwo osób. Nic w tym dziwnego – tego rodzaju pożyczkę uznaje się obecnie za najtańszą formę finansowania nieruchomości. Co więcej – kredyty hipoteczne są łatwo dostępne, a ich uzyskanie nie jest skomplikowane, jeśli dysponujemy stałym źródłem dochodu i posiadamy zdolność kredytową. Jeśli spełnimy wszystkie wymogi banku (które mogą się nieco różnić, w zależności od placówki, którą wybierzemy), stosunkowo szybko otrzymamy pieniądze na realizacje marzeń. Pamiętajmy również, że kredyty hipoteczne są rozłożone na wiele lat, nawet na 35, dzięki czemu miesięczne spłaty nie są tak dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Oczywiście nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Do największych minusów związanych z tego rodzaju finansowaniem zakupu nieruchomości, można zaliczyć np. skomplikowaną i czasami długotrwałą procedurę, która jest uciążliwa, zwłaszcza gdy zależy nam na szybkim zakupie mieszkania lub domu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z doświadczenia specjalisty – zaufany doradca finansowy pomoże nam przyśpieszyć cały proces. Warto także pamiętać, że kredyt hipoteczny zabezpieczony jest hipoteką na nieruchomość, co oznacza, że jeśli przestaniemy go spłacać, bank w skrajnym przypadku może nawet przejąć nasz lokal. Jednak warto także wiedzieć, że mimo kredytu, zawsze możemy sprzedać nieruchomość.

Opracowanie:
Jasienica, Wesoła 367
tel. 33 815 25 52
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz