Materiał Partnera

Kosze na drewno jako przydatne akcesoria kominkowe

Kosze na drewno jako przydatne akcesoria kominkowe
Choć kominek to dobry sposób na dogrzanie domu zimową porą, nie ma co ukrywać – większość z nas marzy o kominku z powodu cudownego klimatu, jaki on tworzy, oraz wesoło trzaskającego ognia. Aby ten sielankowy obrazek był prawdziwy, warto zaopatrzyć się w funkcjonalne i efektowne akcesoria kominkowe, które ułatwią i uprzyjemnią obsługę. Na pierwszy ogień – kosze na drewno!

Akcesoria kominkowe – dla łatwej i przyjemnej obsługi kominka

Akcesoria kominkowe są konieczne, aby bezpiecznie korzystać z kominka. Zapewniają one także wygodę obsługi, a często również uzupełniają aranżację wnętrza ciekawym wyglądem. O to, jakie dodatkowe zakupy warto uwzględnić, gdy decydujemy się na budowę kominka, zapytaliśmy w sklepie budowlanym Remont:

Akcesoria kominkowe to gama produktów uzupełniających, bez których trudno wyobrazić sobie bezpieczne i czyste korzystanie z kominka. W jej skład wchodzą przede wszystkim: kosze na drewno, pogrzebacze, szczypce, łopatki i zmiotki. Pozwalają utrzymać porządek wokół kominka, a jednocześnie stanowią elementy ozdobne. Artykuły kominkowe mają fantazyjny wygląd, są ciekawie wykute, często stylizowane na antyki. Stanowią pełnoprawne ozdoby, a przy tym pozostają funkcjonalne. Dobierając kominek do wnętrza, warto też dobrać akcesoria do kominka. Uzupełnieniem będą również: kratka kominkowa i rama dekoracyjna, które nadają całości charakteru. One również są dostępne w bogactwie materiałów, barw i wzorów.

Kosze na drewno – nieodzowny dodatek do każdego kominka

Jednymi z najbardziej przydatnych akcesoriów kominkowych są kosze na drewno. Pozwalają one na wygodne i efektowne przechowywanie zapasu drewna w pobliżu kominka. Wprowadzają do otoczenia ład i budują klimat wnętrza, uzupełniając kominek.

Najczęściej kosze na drewno do kominka są wykonane z wikliny. Na ogół są otwarte u góry i po dwóch stronach, aby można było wygodnie wyciągać z nich polana. Uchwyt umożliwia sprawne i wygodne przenoszenie kosza pełnego drewna. Niekiedy kosze na drewno kominkowe wykonane są z metalu. Te są mniej mobilne i ich forma przypomina raczej podstawkę z uchwytem niż kosz. Doskonale komponują się z kominkami stylizowanymi na dawne. Przykładem może być kosz na drewno kominkowe Cerber. Fantazyjnie gięty metal w kolorze spatynowanej miedzi będzie stanowił mocny punkt w aranżacji, a dobrany do kominka utrzymanego w podobnym stylu wydobędzie wszystkie jego atuty estetyczne. Z uwagi na większy ciężar oraz otwartą konstrukcję jest on mniej mobilny niż lekki kosz wiklinowy, jednak umożliwia przenoszenie drewna, a efekt wizualny robi ogromne wrażenie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz