Artykuł sponsorowany

Kostka brukowa w ogrodzie ułożona przez ekspertów z firmy BMP Piotr Wieczorek

Kostka brukowa w ogrodzie ułożona przez ekspertów z firmy BMP Piotr Wieczorek

Podjazd przed domem i ścieżki w ogrodzie to ważne ciągi komunikacyjne na terenie działki. Warto wykończyć je trwałym, a jednocześnie przyjemnym dla oka materiałem. W tej roli doskonale sprawdza się kostka brukowa, którą można łatwo dostosować do kompozycji całej posesji. Z kostki da się też wykonać różne ciekawe konstrukcje ogrodowe i w nietuzinkowy sposób zaaranżować architekturę przed lub za domem. Jak można wykorzystać bruk w ogrodzie?

Kostka brukowa nie tylko na podjazd

Układanie podjazdów, ścieżek i alejek to najczęstsze zastosowanie kostki brukowej. Jej odporność na działanie wody i temperatury sprawia, że jest trwałym i cenionym materiałem do wykończeń na zewnątrz. Kostka jest dostępna w różnych kształtach, kolorach i wzorach, dlatego można dzięki niej podkreślić nowoczesny lub rustykalny styl ogrodu. Innym popularnym wykorzystaniem są schody tarasowe z kostki brukowej. Jeśli fachowcy z firmy PUH BMP Piotr Wieczorek ułożą je z tego samego budulca, co podjazd i alejki, staną się one spójnym elementem, całej aranżacji. Bruk może z powodzeniem zastąpić w tej roli gres lub płytki klinkierowe.

Za pomocą kostki eksperci z firmy BMP konstruują również dekoracyjną architekturę ogrodową. Z materiału można zbudować urokliwy murek oporowy z miejscem na posadzenie roślin lub umieszczenie wygodnego siedziska. Kostka betonowa świetnie sprawdzi się również jako utwardzenie dla grilla, basenu, fontanny, altany lub domku narzędziowego. Za jej pomocą można też zorganizować przestrzeń w ogrodzie i zrobić z niej krawężniki, palisady i obrzeża rabat, a także wyznaczyć linię oczek wodnych.

Układanie kostki brukowej przez profesjonalistów

Układanie kostki wygląda na prostą, nieskomplikowaną pracę, tak naprawdę wymaga jednak nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale także doświadczenia. Zamówienie usług brukarskich w firmie BMP z Raciborza pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na zaprojektowanie nawierzchni, przygotowanie gruntu i ułożenie kostki. Brukarze najpierw wykonują prace ziemne polegające na zdjęciu kilkudziesięciocentymetrowej warstwy humusu. Następnie ubijają podłoże i nadają mu delikatny spadek na boki do odprowadzania wody.

Kolejnym krokiem jest ułożenie obrzeży i krawężników oraz naniesienie tak zwanej podbudowy, czyli warstwy nośno-filtracyjnej. Na nią brukarz wysypuje piasek lub żwir i na tak przygotowanej powierzchni układa kolejne rzędy kostki brukowej. Na koniec fachowcy z firmy BMP ubijają całą nawierzchnię specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniem. Skorzystanie z usług ekspertów gwarantuje trwałość bruku i pozwala uniknąć problemów związanych z zapadaniem, podnoszeniem lub pękaniem wykonanej alejki czy podjazdu.

 

Opracowanie:
Racibórz, Mariańska 71
tel. 603 134 566
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz