Materiał Partnera

Kosmetyki do samochodu na lato – które wybrać?

Kosmetyki do samochodu na lato – które wybrać?

Niestety, żadna pora roku nie sprzyja karoserii naszych samochodów, a szczególnie nie sprzyjają im wiosna i lato. Palące słońce zagraża nawet najnowocześniejszym pojazdom, których lakiery po prostu się zużywają. Promienie sprawiają, że farba płowieje, a sytuacji nie polepszają spadające z nieba ptasie odchody, wybitnie szkodliwe dla karoserii. Warto zabezpieczyć się przed tymi niekorzystnymi czynnikami za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Czym chronić lakier samochodowy?

Wbrew pozorom podstawowym letnim kosmetykiem dla każdego auta nie będzie szampon pozwalający je pięknie wyczyścić. O wiele ważniejsze i to niezależnie od pory roku jest zastosowanie odpowiedniego wosku. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wyborze najodpowiedniejszego, musimy ustalić pewne rzeczy. Są to nie tylko cechy samochodu, takie jak kondycja jego lakieru, ale także zastanowienie się nad tym, ile czasu możemy poświęcić na woskowanie. Jest to o tyle istotne, że różne rodzaje wosku mają różne zastosowania: jedne można zastosować błyskawicznie, otrzymując pewien efekt, a inne wymagają wolnego dnia oraz maszyny polerskiej. Kosmetyki samochodowe możemy zamówić przez Internet, korzystając np. ze sklepu internetowego Sonax.

Typy wosków do lakieru samochodowego

Pierwszy z rodzajów wosków, gwarantujący połysk w zaledwie kilka minut, to wosk w płynie. Czasem po prostu nie mamy czasu na skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne lub nie dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szybki efekt uzyskujemy za pomocą sprayu. Może on zdać egzamin na krótszą metę i wielu z nas takie rozwiązanie wystarcza – auto prezentuje się dobrze podczas wyjazdu w szczególne miejsce, np. na uroczystość rodzinną czy krótkie wakacje. Wosk w płynie to również świetna opcja dla tych, którzy potrzebują tylko odświeżyć swój samochód po długiej podróży. Dlatego najlepiej jest mieć go cały czas w bagażniku. Co ważne, możemy go także zastosować na elementach deski rozdzielczej.

Drugim typem wosku do karoserii samochodu jest wosk syntetyczny. Nakłada się go również bez dużego wysiłku, a daje długotrwałą ochronę. Ten kosmetyk samochodowy ma płynną konsystencję i jego aplikacja jest łatwiejsza niż w przypadku wosków tradycyjnych. Można go nawet nakładać ręcznie, a efekt utrzymuje się do pół roku, przez kilkanaście myć. Ma przy tym efekt odpychający wodę i zabrudzenia.

Najbardziej efektownym i efektywnym rozwiązaniem jest wosk z carnaubą. Pochodzi on z liści drzew palmowych i powraca do swojego naturalnego stanu po nałożeniu. Chociaż bezwzględnie wymaga on maszyny polerującej, efekt jest zdumiewający i bardzo trwały. Lakier zdaje się dosłownie odpychać wodę oraz zabrudzenia, dzięki czemu późniejsze wizyty w myjni to szybka formalność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz