Materiał Partnera

Kosiarka nie działa? Najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych

Kosiarka nie działa? Najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych

Wiosna to czas wzmożonych prac w ogrodzie oraz pielęgnacji roślin, dlatego kosiarka jest w tym przypadku niezbędnym wyposażeniem. Mimo odpowiedniej konserwacji często okazuje się po zimie, że kosiarka nie działa prawidłowo lub nie chce odpalić. Przyczyn awarii jest wiele i nie zawsze oznaczają one poważną usterkę, dlatego przed zakupem nowego sprzętu warto wcześniej samodzielnie zdiagnozować przyczynę nieprawidłowego działania kosiarki.

Awaria kosiarki spalinowej

Kosiarki to urządzenia, które mimo właściwej konserwacji mogą ulec usterce. Niewłaściwe użytkowanie lub zużycie poszczególnych części eksploatacyjnych może doprowadzić do poważnego uszkodzenia, dlatego ważne jest, aby w porę zareagować, jeżeli zauważymy, że kosiarka nie działa prawidłowo. Użytkownicy kosiarek spalinowych mogą najczęściej zaobserwować problemy, takie jak:

  • Kłopot z uruchomieniem kosiarki – powodem może być awaria silnika lub brak iskry we wtyczce. Można samodzielnie spróbować przeczyścić poszczególne elementy wewnątrz kosiarki oraz wyregulować silnik, dostosowując go do zakresu prowadzonych prac.

  • Niedokładne koszenie trawy – w tym przypadku za nieprawidłowe działanie odpowiedzialne są ostrza. Jeżeli zauważymy, że trawa jest nieregularnie przystrzyżona lub podczas pracy zamiast ścinania, wyrywane są jej kępki z ziemi, należy sprawdzić ostrze. Często wystarczy tylko ich naostrzenie oraz ustawienie na odpowiedniej wysokości, dostosowując je do podłoża.

  • Głośna praca kosiarki – najczęstszą przyczyną takiego stanu jest wygięcie wału korbowego. Nieprawidłowe użytkowanie kosiarki oraz wykorzystywanie jej do ścinania twardych elementów, takich jak grube gałęzie czy pozostałości krzewów sprawia, że ostrza się zacinają, co może doprowadzić do awarii silnika. W tym przypadku zwykle potrzebna jest wymiana wału.

Większość usterek można wyeliminować samemu i wynikają one z nieprawidłowego korzystania kosiarki. Jeżeli jednak w dalszym ciągu urządzenie nie działa, należy zwrócić się o pomoc do serwisu kosiarek, jak na przykład Marek Bordych Bordzio. Specjaliści dokonają dokładnej diagnostyki i usuną usterkę.Jak dbać o kosiarkę?

Właściwe działanie kosiarki może zapewnić tylko odpowiednie dbanie o nią. Prawidłowe korzystanie z urządzenia, regularne przeglądy i wymiana drobnych części eksploatacyjnych zwiększy żywotność urządzenia i zapobiegnie poważniejszym awariom. Po każdym koszeniu należy dokładnie oczyścić kosiarkę z pozostałości trawy oraz zabezpieczać części odpowiednimi preparatami. Zapobieganie awariom jest dużo prostsze niż konieczność naprawy usterki powstałej w wyniku nieprawidłowego dbania o urządzenie.

Opracowanie:
Poznań, Głogowska 69 lok. 9
tel. 791 122 982
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz