Materiał Partnera

Korzyści związane z używaniem miksokreta

Korzyści związane z używaniem miksokreta

Wykonanie w prawidłowy sposób podkładu podłogowego znacznie ułatwia późniejszą pracę posadzkarzowi. Podkład posadzkowy to inaczej wylewka i jest to warstwa betonu, na której montuje się posadzkę. Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów jest przygotowywanie podkładów podłogowych za pośrednictwem firmy budowlanej z miksokretem. Zastosowanie miksokreta ma swoje zalety.

Czym jest i jak działa miksokret?

Podstawą do robienia posadzki jest stworzenie odpowiedniego podkładu. W celu wykonania dobrej wylewki warto skorzystać z usług firmy budowlanej, która posiada miksokreta. Jedną z takich firm jest ekipa budowlana Luksbud ze Strzebinia. Miksokret to agregat mieszająco-pompujący, który posiada sprężarkę oraz wąż zakończony podajnikiem. Do tej maszyny wsypuje się piasek i cement, a także dolewa się wodę. Urządzenie urabia mieszankę betonową i za pomocą węża sprawnie transportuje ją na podłoże wnętrza pomieszczenia.

Do zadań wylewkarzy należy rozgarnięcie, wyrównanie i późniejsze zatarcie wylewki. Od ich pracy zależy jakość powstałego podkładu posadzkowego, który powinien być równy i gładki. Sprawnie działająca firma budowlana potrafi wykonać podkłady posadzkowe w średniej wielkości domu nawet w jeden dzień. To znacznie przyspiesza prace związane z wykonywaniem wylewki oraz robieniem posadzki.

Zalety i wady używania miksokreta

Wykorzystywanie miksokreta do robienia podkładów posadzkowych ma swoje dobre i złe strony. Do zalet wykorzystywania tego agregatu z pewnością należy to, że zaprawa w nim tworzona ma półsuchą konsystencję. Dzięki temu wylewka schnie i wiąże znacznie szybciej niż w przypadku płynnej mieszanki betonowej urabianej w betonowozie lub betoniarce. Szybsze schnięcie i wiązanie podkładu posadzkowego wpływa również pozytywnie na czas wykonywania kolejnych prac, które po prostu można wcześniej rozpocząć. Przy użyciu tej technologii, rozpoczęcie dalszych prac związanych z wykańczaniem podłogi możliwe jest nawet w ciągu dwóch tygodni od wylania podkładu posadzkowego. Wykorzystując zwykły beton, prace wykończeniowe rozpocząć można dopiero po około czterech tygodniach.

Samo wylewanie podkładu posadzkowego za pomocą miksokreta pozwala na zaoszczędzenie czasu, ponieważ urządzenie to działa szybko i sprawnie, a wylewki można zrobić w całym domu w ciągu jednego dnia. Poza tym wytwarzane w agregacie podkłady posadzkowe mogą być dostosowywane do rozmaitych zastosowań. Stosuje się je np. do ogrzewań podłogowych. Ważną zaletą związaną z używaniem miksokreta jest to, że nie ma konieczności wprowadzania dużej ilości wody do środka budynku.

Technologia ta posiada również swoje wady. Wśród nich jest choćby brak pewności co do jakości i wytrzymałości stworzonego podkładu. Kolejnym minusem jest to, że składniki zazwyczaj dobierane są na oko, co może powodować wytwarzanie wylewki o różnych parametrach.

Opracowanie:
Strzebiń, 1 Maja 3 lok. a 3
tel. 667 500 210
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz