Materiał Partnera

Korzyści z powierzenia księgowości biurom rachunkowym

Korzyści z powierzenia księgowości biurom rachunkowym

Outsourcing księgowości to usługa polegająca na kompleksowym zarządzaniu procesami rachunkowymi i działaniami biznesowymi w firmie. Zwykle obejmuje wszystkie kwestie finansowe – od codziennego ewidencjonowania przychodów, przez tworzenie listy płac, aż po rozliczanie zobowiązań podatkowych. To zdecydowanie najlepszy sposób obsługi księgowości w małych i średnich biznesach.

Outsourcing księgowy – dla kogo?

Jeszcze kilka lat temu outsourcing księgowości cieszył się największą popularnością wśród właścicieli małych firm, którzy nie mogli pozwolić sobie na zatrudnienie etatowego księgowego. Obecnie, coraz więcej firm decyduje się na ten model prowadzenia rachunkowości. Korzystanie z usług zewnętrznych biur księgowych jest nie tylko wygodne, ale pozwala obniżyć koszty i zwiększyć wydajność pracy. Zmniejszony przepływ gotówki zmusza firmy do podejmowania strategicznych wyborów dotyczących oszczędzania. Ponieważ dla wielu księgowość nie jest podstawowym procesem, skorzystanie z usług biur rachunkowych daje możliwość znacznej redukcji kosztów. Outsourcing uwalnia również ograniczone zasoby, które można skoncentrować na realizacji priorytetowych założeń firmowych.

Jakie są korzyści z outsourcingu działu finansowego?

Ciągłość pracy i dbałość o finanse firmy to priorytet. Zatrudniając zewnętrznego księgowego, przedsiębiorca nie musi organizować zastępstw na wypadek urlopu chorobowego lub wychowawczego. Biuro rachunkowe zatrudnia wielu księgowych, którzy mogą się wzajemnie zastępować. Dotyczy to także „gorących” okresów w roku, kiedy obciążenie pracą jest większe niż zwykle. Duża firma księgowa, taka jak biuro Ewy Borowiec, może szybko przydzielić dodatkowych pracowników do bardziej czasochłonnych zadań, dzięki czemu wszelkie prace księgowe będą przebiegały płynnie i bez przestojów. Co więcej, jeden zawodowy księgowy może mieć zbyt mało czasu, aby śledzić zmiany w prawie podatkowym i efektywnie wdrażać je w swojej pracy zawodowej.

Księgowy – inwestycja w rozwój firmy

Profesjonalne biuro księgowe, zatrudniające sztab specjalistów, tworzy przyjazne środowisko pracy, w którym dzielona jest wiedza i doświadczenie. W takim zespole łatwo jest uzyskać pomoc i rozwiązać nawet najtrudniejsze problemy.

Duża firma księgowa, z ugruntowaną pozycją na rynku, jest w stanie opiekować się i udzielać porad dostosowanych do potrzeb przedsiębiorcy. Co więcej, księgowy nie tylko rozlicza firmowe finanse, ale może także udzielić rad w kwestiach podatkowych i wspomóc przedsiębiorcę w czasie kontroli, co pozwoli uniknąć kar i mandatów.
Opracowanie:
Nowa Sól, Wojska Polskiego 12H
tel. 573 129 000
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz