Artykuł sponsorowany

Korzyści z posiadania okien drewnianych

Korzyści z posiadania okien drewnianych

W ostatnich latach obserwuje się rosnące zainteresowanie tradycyjnymi oknami drewnianymi. Wpływa na to przede wszystkim ich naturalność, estetyczny wygląd oraz znacznie wyższa trwałość niż w przypadku popularnych okien wykonanych z PCV. Okna drewniane są także ekologiczne, wykonuje się je bowiem z naturalnego drewna. Z jakich powodów warto rozważyć montaż okien drewnianych w swoim domu?

Estetyka oraz trwałość okien drewnianych

Okna drewniane charakteryzują się oryginalnym i estetycznym wyglądem. Pozwalają na odróżnienie się od obecnych praktycznie na każdym kroku okien plastikowych. Z tego powodu są tak chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie oryginalne rozwiązania. Zwłaszcza że często są docinane na wymiar i projektowane według indywidualnych preferencji, co ma w ofercie przykładowo firma Muszyńscy.

Drewno, jako materiał naturalny, jest także odporne na promieniowanie słoneczne, dzięki czemu nie odbarwia się, ani nie zmienia swoich cech wraz z upływem czasu. Ramy drewniane są także znacznie łatwiejsze w zachowaniu w czystości, nie brudzą się bowiem tak szybko jak ramy okienne wykonane z PCV oraz nie żółkną. Odpowiednio zaimpregnowane drewniane okna są także odporne na wilgoć, deszcz i śnieg i w niezmienionej formie mogą służyć przez wiele lat.

Jak długo „żyje” okno drewniane?

Warto dodać, że ich średnia trwałość wynosi od 50 do nawet 80 lat. Właściwa impregnacja drewnianych ram okiennych sprawia także, że są one odporne na ogień. Okna drewniane mają także znacznie większą możliwość personalizacji. Istnieje bowiem możliwość zmiany ich koloru poprzez malowanie. Dzięki temu odcień ich ram może być dopasowany do koloru elewacji np. po remoncie.

Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników

Drewno jest materiałem ekologicznym i naturalnym. Dzięki temu nie tylko stanowi wspaniały element dekoracyjny budynku, ale także pozytywnie wpływa na samopoczucie wszystkich mieszkańców. Okna drewniane charakteryzują się także niską rozszerzalnością cieplną materiału oraz znacznie lepszym wskaźnikiem naturalnej infiltracji powietrza niż ma to miejsce w przypadku „sztucznych” okien z PCV. Są one bowiem w minimalnym stopniu mniej szczelne od okien plastikowych, co pozwala na ciągłą wymianę powietrza oraz zapewnia naturalną wentylację pomieszczeń. Ta niewielka nieszczelność nie jest jednak w żadnym stopniu odczuwalna przez mieszkańców, ale w widoczny sposób pozytywnie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie. Okna drewniane są także znacznie lżejsze od okien z PCV oraz posiadają lepszą wytrzymałość. Ewentualne usterki mogą być w prosty sposób wyeliminowane, co wpływa na ich trwałość i bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz