Materiał Partnera

Korzyści z ocieplania stropodachu pianą PUR

Korzyści z ocieplania stropodachu pianą PUR

Ocieplanie pianą PUR to nowoczesna metoda wykonania termoizolacji. Jest to alternatywa dla sposobów tradycyjnych – ocieplenia wełną, styropianem czy granulatem celulozowym. Ma wiele zalet i przewag, które czynią z niej najlepszą metodą termoizolacji z dostępnych w Polsce. Na czym polega i jakie korzyści płyną z ocieplenia pianą PUR?

Oszczędności z termoizolacji

To, czy termoizolacja jest wykonana poprawnie można w dzisiejszych czasach sprawdzić kamerą termowizyjną. Są firmy, które po przeprowadzeniu audytów ociepleń w wielu różnych budynkach doszły do wniosków, że przez dach, w wyniku błędów w ociepleniu wytraca się nawet 40% energii cieplnej z ogólnych strat. W przeliczeniu na coroczne rachunki mogą to być nawet tysiące złotych. Łatwo więc policzyć, że renowacja termoizolacji szybko się zwróci – szczególnie, jeśli będzie wykonana w nowoczesny sposób.

Tradycyjne metody ocieplenia

Stropodach, strop czy dach można ocieplić wełną, styropianem czy granulatem celulozowym. Jeśli użyje się najtańszych materiałów i wykona całą pracę samodzielnie, można za termoizolację zapłacić naprawdę niewiele. Jednak ta praca może być zupełnie nieskuteczna w kontekście uniknięcia wytracania się ciepła. Jest to spowodowane tym, że o ile znane od bardzo dawna materiały świetnie izolują, to straty energii są wynikiem złego ich ułożenia i powstawania mostków termicznych.

Wełnę trudno układa się w trudnodostępnych miejscach. Styropian natomiast jest skomplikowany do wycięcia, szczególnie w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Nadmuchiwanie granulatu celulozowego wymaga już natomiast wsparcia specjalistów. Pozostałe metody można wykonać samodzielnie, oszczędzając na robociźnie – ale też zwiększając ryzyko błędu i wydłużając czas realizacji. Z kolei aby wykonać ocieplenie stropodachu, stropu, dachu czy ścian różnego typu pianą PUR, trzeba zgłosić się do specjalistów posiadających odpowiedni sprzęt, takich jak ostrołęckie przedsiębiorstwo Pol-Bud Izolacje Natryskowe. Mamy wtedy pewność wykorzystania materiałów wysokiej jakości i nowoczesnego sprzętu. Jakie korzyści niesie za sobą ta metoda?

Korzyści z ocieplenia pianą PUR

Termoizolacja natryskowa pianą PUR to innowacyjna metoda ocieplenia budynku. Potrzebne do niej urządzenia pozwalają na rozpylenie jej dokładnie w miejscach, w których jest potrzebna. Piana gładko układa się w każdym zakamarku, nie pozostawiając nawet najmniejszej szpary, którą mogłoby się wydostawać na zewnątrz ciepło.

Położenie pianki PUR nie jest najtańsze, jednak najskuteczniejsze, więc i najszybciej się zwraca. Obawy o jej łatwopalność są bezpodstawne, ponieważ jest ona chroniona przez płyty z karton-gipsu.

Dodatkową wartością wykonania termoizolacji pianą PUR jest czas realizacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, których wykonanie może trwać długie tygodnie, ocieplenie pianką trwa około jednego dnia! Jest to kolejna zaleta, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze sposobu izolacji termicznej.

Opracowanie:
Ostrołęka, Juranda ze Spychowa 25
tel. 530 664 902
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz